W czwartek 23 lutego br. lokalne władze podjęły decyzję o podniesieniu w Hull podatku Council Tax w najbliższym roku podatkowym. Niedawno na taki krok zdecydowały się władze East Riding.

O podwyżce podatku Council Tax w East Riding pisaliśmy na początku lutego. Informowaliśmy wówczas, że właściciele nieruchomości znajdujących się w kategorii „D” od kwietnia zapłacą rocznie 1323,47 funtów podatku Council Tax, czyli o 62,90 funta więcej niż dotychczas. To wzrost na poziomie 4,9 proc.

Władze Hull również zdecydowały się na podniesienie podatku o 4,9 proc. Podwyżka dotknąć ma większość gospodarstw domowych w mieście.

Zastępca przewodniczącego rady miejskiej w Hull, Daren Hale, powiedział, że rozumie, iż to decyzja, z której mieszkańcy miasta nie będą zadowoleni. Ale, jak zaznaczył, władze nie miały wyjścia. Część z tych pieniędzy zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów opieki socjalnej. To niezbędne, ponieważ rząd zmniejszył finansowanie i magistrat ma mniej niż dotychczas pieniędzy do dyspozycji. Nie może tymczasem doprowadzić do powstania dziury budżetowej. A zatem musi załatać ją z kieszeni podatników.