Podczas festiwalu Big Malarkey Festival, małe i te nieco większe dzieci będą mogły spotkać się z pisarzami, rysownikami, autorami bajek animowanych, performerami czy muzykami. Impreza ma na celu promowanie literatury i kreatywności, która jest potrzebna do jej tworzenia i odbioru.

Big Malarkay Festival jest adresowany do wszystkich dzieci w wieku do 16 lat. To pierwsza tego typu inicjatywa w naszym mieście. W dniach od 26 czerwca do 2 lipca br. miejski park East Park przemieni się w Malarkey Park — wioskę z bajki, w której rządzi wyobraźnia i kreatywność. Organizatorzy zapewniają również przestrzeń przeznaczoną specjalnie dla najmłodszych dzieci w wieku do 5 lat.

Atrakcje

Wśród atrakcji znajdują się spotkania z artystami tworzącymi bajki dla dzieci — w najróżniejszych postaciach. Młodzi uczestnicy festiwalu będą mogli spróbować swoich sił podczas przygotowanych dla nich warsztatów — od literackich po plastyczne. Każdemu z kilku dni trwania festiwalu przyświecać będzie inny motyw przewodni.

W poniedziałek, wtorek, czwartek oraz piątek od 15.30 do 17.30 na uczestników wydarzenia czekać będą autorzy bajek i wiele innych osób związanych z branżą w ramach spotkań z cyklu Teatime Tasters.

Główna część programu każdego dnia zaczynać się będzie jednak nieco wcześniej — event codziennie trwać będzie od 10.00 do 17.30.

Wśród autorów, których można będzie spotkać, znajdują się między innymi: Jeremy Strong, A F Harrold, Steve Cole, Tanya Landman, Jamila Gavin, Nick Arnold, Akala, Julian Clary, David Roberts, Lydia Monks czy Annabel Pitcher.

Poetów dziecięcych reprezentować będą: Rob Gee, Simon Punrucker, Adisa i Park Bench Poets, zaś lalkarzy: Dark Horse Puppetry oraz Indigo Moon. Wśród ilustratorów znajdą się: Neill Cameron, Calvin Innes, Andy Sanders, Shoo Rayner i przedstawiciele Hull School of Art and Design, a warsztaty teatralne poprowadzą Ten Foot Dance Company i Dave Windass.

Na zakończenie festiwalu zaplanowano bal kostiumowy — Storybook Ball.

Więcej informacji na temat festiwalu Big Malarkey Festival znaleźć można na stronie internetowej hull2017.co.uk. Udział w festiwalu jest bezpłatny, ale na weekendowe sesje należy posiadać darmowe bilety, które można otrzymać, rejestrując się online. Nie zwlekajmy!