Dziwne i niepokojące wieści z Beverley. W jednej z dzielnic dochodzi do tajemniczych porwań kotów. Zwierzęta wracają do domu ze zgolonym futerkiem albo całkowicie przemoczone. Właściciele boją się wypuszczać je na dwór.
Tajemnicze porwania kotów
Humberside Police bada nietypową sprawę z Swinemoor, Beverley i prosi wszystkich, by zgłaszali każdą podejrzaną kocią aktywność. 21-letnia Chelsea Moore-Parker z Cherry Tree Lane mówi: „To bardzo dziwne, że wszystko dzieje się w naszej okolicy. Jestem zdecydowanie wzburzona i znam kilka osób, które zaczęło zamykać swoje koty w domach” (cyt. za hulldailymail.co.uk). To właśnie Chelsea nagłośniła sprawę na Facebooku. Jej kot najpierw kilkakrotnie znikał, a na koniec był przetrzymywany przez kilka dni.

Inny kot wrócił do domu z sierścią zgoloną na całej szyi. Kilka dni później sytuacja się powtórzyła, z tym że tym razem zwierzątko wróciło z obciętymi wąsami – tylko z lewej strony pyska. Dwa inne koty zostały wypuszczone przez swoich właścicieli w suchy dzień, ale wróciły całkowicie przemoczone. Duży, puchaty brązowy Eric jest zaginiony już od ponad tygodnia.

Chelsea zauważa, że wszystko zaczęło się od jej Misty. Kotka w ciągu kilku tygodni nie pojawiała się w domu przez kilka dni, a później wracała za każdym razem w innej obroży. 21-latka zobaczyła swojego kota próbującego wydostać się z innego domu. Jednak kiedy zaczęła rozmawiać z jego mieszkańcami, zaprzeczyli jakoby przetrzymywali kota. Kotka po powrocie do swojej właścicielki była zestresowana i zaczęła zachowywać się agresywnie.

Sprawa jest poważna, ponieważ w tym samym czasie znaleziono dwa martwe koty na Cherry Garth. Później już nie dochodziło do ich trucia, ale inne ataki nadal się powtarzają. Sprawą zainteresowały się organizacje opiekujące się zwierzętami, które żądają od policji i RSPCA konkretnych działań. Amy Bryan z Hull Animal Welfare Trust mówi: „Te ataki nie są poważne, ale ktoś celowo robi zwierzętom krzywdę. To wszystko jest bardzo dziwne i boimy się, że ataki będą coraz groźniejsze”. Jednocześnie zaleca wszystkim właścicielom wszczepienie chipów ID swoim ulubieńcom.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/