Met Office ostrzega mieszkańców Yorkshire: sztormowa pogoda z wiatrem wiejącym z prędkością ponad 100 km/h już w najbliższy weekend! Spodziewane są utrudnienia w komunikacji.

Synoptycy z Met Office o powstanie sztormu obwiniają ogromny niż atmosferyczny, który pędzi na Wyspy znad Atlantyku. To właśnie on ma odpowiadać za ruch mas powietrza, czyli porywistego wiatru o prędkości do nawet 113 km/h. Jako pierwsi skutki złej pogody odczują Szkoci, później mieszkańcy północnych i środkowych części Wielkiej Brytanii.

Tak zła pogoda prawie na pewno łączyć się będzie z różnymi utrudnieniami, nie tylko na drogach. Zagrożony jest transport oraz linie wysokiego napięcia – możliwe będą przerwy w dostawie prądu.

Z prognoz pogody dla Hull wynika, że należy spodziewać się bardzo wietrznej i niespokojnej pogody. W piątek temperatury od 8ºC w dzień do 12º – 13ºC w nocy. W sobotę i niedzielę nadal wietrznie z przelotnymi opadami. W sobotę temperatura zacznie spadać do 5ºC w dzień i 4ºC w nocy, w niedzielę słupek rtęci zacznie powoli się podnosić, by w dzień osiągnąć wartość 6ºC.