hull.plUniwersytet Hull oferuje stypendia polskim studentom, podejmującym naukę na studiach podyplomowych.

Utworzenie stypendium wiąże się z nastawieniem Uniwersytetu Hull na współpracę z polskimi uczelniami. O związkach z Polską świadczy również ustanowienie na terenie uczelni biura Konsula Honorowego RP w Hull w kwietniu ub.r.
Stypendium stanowi inicjatywę Fundacji Jo Carby – Hall Poland, powstałej w 2008 r., by promować i wspierać mozliwości podejmowania studiów podyplomowych na Uniwersytecie Hull, w tym w szczególności przez młodych Polaków. Twórca stypendium prof. Carby – Hall jest obecnie konsulem honorowym RP, a w przeszłości, w czasie rządów komunistycznych w Polsce, zajmował się organizowaniem pomocy dla nszego kraju. Prof. Carby – Hall znany jest również jako autor raportu, zdającego relację, w jaki sposób traktowani są w Wielkiej Brytanii imigranci z Polski i innych nowych państw członkowskich UE. Za swoje zasługi odznaczony został przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Zasługi.

Uniwersytet Hull jest jedną z 500 najlepszych uczelni na świecie. Uniwersytet szczególnie znany jest z osiągnięć naukowych w dziedzinie ciekłych kryształów. Wydział Chemii Uniwersytetu w Hull został nagrodzony Medalem Królowej za prace z dziedziny biologii ewolucyjnej. W bibliotece uczelni w Hull pracował przez 30 lat jeden z największych poetów angielskich XX w. Philip Larkin. Na tej uczelni napisał niektóre ze swych najbardziej cenionych przez krytyków dzieł.

Fundacja Jo Carby – Hall oferuje dwa stypendia, każde o wartości £ 3500, z przeznaczeniem na pokrycie kosztów dziennych lub zaocznych studiów podyplomowych. Oferowane jest również roczne stypendium w takiej wysokości z przeznaczeniem na trzyletnie studia doktoranckie. Stypendia przynawane będą na zasadach konkursu, dla najbardziej obiecujących studentów podyplomowych w roku akademickim 2009/10. Więcej informacji na: www.hull.ac.uk/postgraduate/jocarby-hall_poland_foundation/index.html

 

Źródło: www.london.polemb.net
Fot. www.yourlocalweb.co.uk