Mieszkańcy Hull wierzą, że w czasie Świąt Wielkanocnych pogoda dopisze na tyle, by można było skorzystać z ulubionej przejażdżki – Splash Boat w East Park. Specjalnie z okazji Wielkanocy miasto postanowiło otworzyć Splash Boat, dlatego w dniach 29.03 – 01.04 atrakcja będzie otwarta dla wszystkich, którym nie straszna zła pogoda i niskie temperatury.
Splash Boat na Wielkanoc
Splash Boat, łódź zjeżdżająca po szynach do wód jeziora, to jedna z najstarszych tego typu przejażdżek w Wielkiej Brytanii, a rozrywki dostarcza już od 1929 r. Jej konstruktorzy uznali, że będzie znacznie zabawniej (i bardziej mokro) jeśli kolejka ustawiać się będzie wzdłuż zjeżdżalni. W ten sposób zredukowano także liczbę osób, które będą musiały wyczekiwać na swoją kolej na schodach.

Adam McArtur, zastępca dyrektora Service Waste, Cleansing, Grounds and Parks, powiedział: „Chcieliśmy otworzyć przejażdżkę, tak żeby mieszkańcy mogli cieszyć się tą historyczną atrakcją w czasie świąt wielkanocnych. Liczę na to, że ludzie stawią czoła zimnu i będą cieszyć się zarówno samym parkiem, jak i możliwością spłynięcia Splash Boat!” (cyt. za: hull.gov.co.uk).

Atrakcja będzie otwarta w godzinach 11:00 – 16:00, wstęp płatny (dorośli 80p., dzieci poniżej 16 lat – 50p).

Źródła:www.hullcc.gov.uk, www.hullcc.gov.uk