Humberside Police w ramach walki z pijaństwem chce stworzyć specjalne „drunk tanks”, w których pijani, zwłaszcza kobiety, będą mogli spokojnie wytrzeźwieć po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu. 
Pijane kobiety trafią na izbę wytrzeźwień?
Mathew Grove, komisarz Humberside Police, od pewnego czasu planuje wprowadzenie „drunk tanks”. Ostatnio jego zastępca, Paul Robinson, przekonuje, że byłoby to rozwiązanie dobre zarówno dla służ ratunkowych, jak i samych osób, które wypiły o wiele za dużo alkoholu. Powiedział: „Potrzebujemy pewnego typu placówki, w której pijani mogliby wytrzeźwieć w bezpiecznych warunkach. Dzięki temu nie będą wprowadzać zamieszania na oddziale ratunkowym A&E ani nie będą potencjalnymi ofiarami przestępstw” (cyt. za hulldailymail.co.uk). Policjant ma na myśli przede wszystkim kobiety: „Na własne oczy widziałem młode kobiety, które wypiły o wiele za dużo i bezskutecznie usiłowały złapać taksówkę, gubiąc przy tym swoje telefony. Dlatego chcemy umieszczać te kobiety w bezpiecznym miejscu. To nie jest areszt”.

Komisarz i jego zastępca będą dyskutować na ten temat z przedstawicielami innych służb i opinią publiczną w lutym i marcu bieżącego roku. Robinson podkreśla, że potrzebna jest dojrzała debata na temat problemu alkoholowego i jego wpływu na życie miasta, a także półświatka przestępczego. Komisarz Grove dodaje: „Obecnie nie wiemy co robić z pijakami. Czasami ich aresztujemy, czasem zawozimy do szpitala. Rozmawiałem już z wieloma osobami, które również uważają, że „drunk tanks” mogą być czymś, czego potrzebujemy. Musimy rozważyć różne pomysły. Chcemy żeby ludzie wychodzili się pobawić, ale nie żeby stawali się ofiarami lub sprawcami przestępstw ani żeby zagrażali własnemu zdrowiu. W tej chwili, mamy zbyt wiele osób, które sprawiają problemy sobie i całemu społeczeństwu, dlatego nie możemy pozostawić tego problemu”.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/