Mieszkańcy Bransholme cieszą się, ponieważ radni poparli plan wybudowania nowego przejścia dla pieszych. Decyzja została podjęta po tym, jak we wrześniu została potrącona 11-letnia Jayne Huggins.
Petycja mieszkańców doprowadzi do powstania nowego przejścia dla pieszych
Do Hull City Council trafiła petycja z 174 podpisami. W środę urzędnicy podczas spotkania North Carr Area Committee zgodzili się na wybudowanie nowego przejścia dla pieszych na ulicy Holwell Road. Postanowiono także, że trzeba znaleźć jakąś alternatywną trasę dla samochodów ciężarowych, które – zbyt licznie – jeżdżą po tej dzielnicy.

Phil Webster, radny z Bransholme West, powiedział: „Wiele osób rozmawiało ze mną na temat nowego przejścia dla pieszych na Holwell Road, szczególnie od czasu wrześniowego wypadku. Uważamy, że przejście trzeba zbudować i znajdziemy na to odpowiednie fundusze” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Policja z Humberside ujawniła, że w ciągu ostatnich pięciu lat doszło do 17 potrąceń pieszych na odcinku między Barnstaple Road i Red Bridge na Holwell Road. Pięć z tych wypadków zostało uznanych za „poważne”. Niektóre matki odbierające dzieci ze szkoły nazywają to miejsce „śmiertelną pułapką”.

Zoey Clark, pomysłodawca petycji, mówi, że przechodząc przez jezdnię, często zatrzymuje się w połowie ulicy, ponieważ dopiero wtedy może sprawdzić, czy nie nadjeżdża jakiś samochód. A wszystko to z powodu licznie zaparkowanych wzdłuż ulicy aut.

Policja myśli teraz nad wprowadzeniem ograniczeń prędkości w tym miejscu. Brak przejścia dla pieszych to nie wszystko. Duże zagrożenie powodują przejeżdżające tędy ciężarówki – uważa radna Helene O`Mullane. Szczególnie niebezpiecznie jest w godzinach, kiedy dzieci kończą szkołę.

Nowe przejście najprawdopodobniej powstanie pomiędzy North Point Shopping Centre i rondem Bude Road.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/