Nowa specjalistyczna służba zatrudnienia w Hull – The Employment Hub – została oficjalnie otwarta, aby wspierać mieszkańców w zapewnieniu pracy i szkoleń.

Centrum Zatrudnienia – zlokalizowane na pierwszym piętrze Biblioteki Centralnej w Hull – oferuje informacje i wskazówki dla osób poszukujących pracy lub szkoleń. Zespół Employment Hub zapewnia bezpłatne warsztaty i porady na temat rozwoju umiejętności miękkich, pomagając ludziom w kształceniu, szkoleniu i znajdowaniu miejsca pracy.

Centrum działa od Listopada, a już ponad 780 osób otrzymało wsparcie w zakresie zatrudnienia za jego pośrednictwem. Osoby, które chcą założyć własne firmy również są wspierane przez Employment Hub.

Zapewniono również ponad 525 staży z programu „Kickstart” dla młodych ludzi zagrożonych długotrwałym bezrobociem.

Dzięki złagodzeniu ograniczeń mieszkańcy i firmy mogą teraz osobiście odwiedzić centrum. Terminy można uzyskać, dzwoniąc pod numer 01482 616623.

„Nie możemy się doczekać, aby wspierać jeszcze więcej osób w pracy, szkoleniu i wolontariacie lub samozatrudnieniu. Nasz doświadczony zespół ds. zatrudnienia jest gotowy do indywidualnej pomocy w potrzebach klientów.”- powiedział Daren Hale, przewodniczący Rady Miejskiej w Hull.

The Employment Hub oferuje bezpłatne usługi dla mieszkańców i biznesów w Hull.

„Oprócz wspierania mieszkańców, Centrum Zatrudnienia oferuje fantastyczne wsparcie dla lokalnych firm, zapewniając dotacje na podnoszenie kwalifikacji obecnych pracowników i umożliwiając im zatrzymanie personelu. Oferujemy również spotkania z pracodawcami, którzy mają trudności z rekrutacją personelu.”- powiedział Alex Codd, zastępca dyrektora Rady Miasta Hull ds. Rozwoju Gospodarczego i Rewitalizacji.

Każdy mieszkaniec Hull, który otrzymuje zasiłki – lub mieszka z kimś, kto je otrzymuje – kwalifikuje się do wsparcia.

Godziny otwarcia centrum to 9:30 do 17:30 w poniedziałki, wtorki i czwartki;
13:00 do 18:30 w środy; oraz 9:30 do 13:00 w piątki.

Aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i dostępnym wsparciem, śledź „Hull City Council’s Employment Hub” na Twitterze, Facebooku i LinkedIn.

Lokalne firmy zainteresowane spotkaniami z pracodawcami lub dotacjami powinny wysłać e-mail na adres Employmentinclusionteam@hullcc.gov.uk

 

ŹRÓDŁO: HULLCCNEWS