Lekarze zatrudnieni w Hull Royal Infirmary proszą pacjentów z drobnymi urazami, by nie zgłaszali się po pomoc na ostry dyżur w szpitalu. Placówka nie radzi sobie bowiem z bardzo dużą liczbą pacjentów. 

Od początku zeszłego tygodnia na ostry dyżur w Hull Royal Infirmary zgłosiło się około 1300 pacjentów. Większość z nich wymaga stałej opieki specjalistycznej ze względu na to, iż choroba, z jaką przychodzą, jest skomplikowana i zagraża ich zdrowiu lub życiu.

Personel szpitala nie radzi sobie już z tak dużą liczbą pacjentów, dlatego władze placówki apelują do chorych, by do Hull Royal Infirmary zgłaszali się tylko ci, którzy naprawdę potrzebują specjalistycznej pomocy, a ich urazy i choroby są poważne.

Dyrektor Sharon Beamish powiedziała, że lekarze zatrudnieni w szpitalu robią wszystko, co w ich mocy, by pomóc pacjentom. Często jednak trafiają do nich chorzy z niewielkimi urazami, którymi mogliby zająć się specjaliści z mniejszych placówek. Przez to lekarze z Royal Infrmary nie mogą we właściwy sposób skupić się na ciężko chorych pacjentach, zapewniając im opiekę na najwyższym poziomie.

Z reguły na ostrym dyżurze zjawia się dziennie około 300 pacjentów. W zeszłym tygodniu ta liczba znacznie jednak wzrosła — w poniedziałek po pomoc zgłosiło się 357 osób, we wtorek — 352, a w środę aż 375!

Lekarze alarmują, że jeśli sytuacja się nie zmieni, na ostrym dyżurze w Hull Royal Infirmary wkrótce może zabraknąć wolnych łóżek, a to będzie oznaczać, że kolejni pacjenci nie będą mogli zostać przyjęci na oddział i leczeni w odpowiedni sposób. Dyrektor Beamish powiedziała, że z reguły sytuacja nie wymyka się spod kontroli, ponieważ pacjenci są wypisywani ze szpitala, kiedy tylko mogą już go opuścić bez zagrożenia, że ich stan ulegnie pogorszeniu. Dodała jednak, że nie zawsze udaje się wypisać tyle osób, ile początkowo przewidywano, a łóżka wciąż są blokowane.

Osoby potrzebujące pilnej pomocy medycznej powinny dzwonić pod numer telefonu 111, by dowiedzieć się, gdzie mogą udać się po poradę specjalisty. Po pomoc lekarską można również udać się do Bransholme Health Centre przy Goodhart Road (czynne od 9.00 do 20.00 przez siedem dni w tygodniu).