Festiwal Komediowy w Hull (Hull Comedy Festival) pierwszy raz odbył się w 2007 roku. Dyrektor zarządzający, John Gilbert, postawił sobie za cel, żeby z jednej strony ściągnąć do miasta wielkie nazwiska sceny kabaretowej i stand-upu, a drugiej zaś dać szansę lokalnym, początkującym talentom na zaprezentowanie swoich umiejętności. W ciągu kolejnych lat Festiwal rozrastał się, brało w nim udział coraz więcej artystów. Idea nadal pozostawała ta sama – zapewnić wszystkim dużą dozę humoru. W tym roku wydarzenie rozpocznie się już 1 listopada i potrwa aż do 17.11.2013!
Komediowy Festiwal w Hull już za kilka dni!Organizatorzy zapewniają, że ich głównym celem jest zachęcenie ludzi – zwykłych, normalnych obywateli, by puścili wodze fantazji i pokazali na scenie, jak bardzo potrafią być zabawni. Każdy może przecież doświadczyć wspaniałego uczucia, kiedy publiczność pęka ze śmiechu słysząc nasze kolejne żarty. Jeśli jednak zdecydujesz się wziąć bierny udział w festiwalu, organizatorzy zapewniają bardzo szeroki wybór wystąpień kabaretów i pojedynczych artystów. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Tym bardziej, że w tym roku do miasta przyjadą artyści znani z telewizji, radia, teatrów.

Wśród artystów, którzy wystąpią na festiwalowej scenie, znajdą się między innymi: Steve Hughes, Alan Davies, Gordon Southern, Hullarious, Frasco Fools, Andy Train, Gary Delaney, Carl Hutchinson, Alfie Moore, Simon Munnery, Comedy @ Garbos, Tony Law, Tony Jameson, The Comedy Circus oraz wielu, wielu innych (dokładną listę można znaleźć na oficjalnej internetowej stronie wydarzenia; tam również znajdują się informacje o dokładnych datach i godzinach występów artystów). Za pośrednictwem Internetu należy wcześniej dokonać rezerwacji i wykupić bilety.

Szczególnie ciekawy wydaje się być show, który zaprezentuje już w sobotę, drugiego listpada, Simon Munnery. Artysta korzysta z zupełnie innej, nieznanej, nowej formy kabaretu. Zamiast siedzieć na scenie i opowiadać żarty, Munnery wyświetla film, obrazy, a następnie dodaje własne komentarze. Artysta rzadko pojawia się na scenie, w centrum uwagi. Jak twierdzi, byłoby to dla niego bardzo dekoncentrujące i żaden występ nie mógłby się udać. Stąd pomysł na skorzystanie z niekonwencjonalnej metody, nie znanej dotychczas w środowisku kabaretowym. Munnery nie twierdzi, że wynalazł w ten sposób koło, coś bazowego, podstawowego. Jest natomiast przekonany, że złączył ze sobą dwa koła i stworzył w ten sposób rower – środek lokomocji, środek komunikacji z widzami.

Jego doświadczenie w świecie komediowym jest już bardzo długie – artysta zaczynał karierę będąc na studiach, około 20 lat temu. W bardzo ciekawy sposób sprawdzał skuteczność swoich dowcipów – najpierw odwiedzał kluby, poznawał dziewczyny i opowiadał im żarty. Jeśli były one pozytywnie przyjęte, następnego dnia można je było usłyszeń na scenie. W ten sposób artysta zyskał niemałą popularność, którą cieszy się do dzisiaj. Artysta podkreśla, że widzowie mogą poznać inną wersję Simona Munnery’ego – na scenie, jak mówi, zawsze musi być w dobrym nastroju. To coś zupełnie oderwanego od życia codziennego. Obecnie Munnery jest w trakcie trasy „Fylm”. Sobotni występ jest częścią podróży artysty po kraju.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej imprezy: http://www.hullcomedy.co.uk/. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie – Hull Comedy Festival z pewnością pozwoli niejednemu poprawić smutny, jesienny nastrój!

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/, http://www.hullcomedy.co.uk/