Za nami maj, miesiąc majówek, pikników w plenerze, mnóstwa atrakcji organizowanych przez różne instytucje, czy to Polskie Szkoły, Polską Parafię, czy też przez lokalne władze.
A co przed nami?
Miesiąc czerwiec również będzie obfitował w przeróżne atrakcje kierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Wystarczy tylko trochę chęci, ładna pogoda i dobre towarzystwo, a udana zabawa gwarantowana. To co, widzimy się w plenerze??

Nie siedź w domu, przyjdź na festyn!!

Po udanym festynie organizowanym 1 czerwca przez Polską Szkołę przy St Mary’s College i Polską Parafię, pora na kolejną imprezę. Polska Parafia zaprasza na kolejny festyn, tym razem związany z odpustem parafialnym. Przypadające 26 czerwca wspomnienie patrona parafii, św. Zygmunta Gorazdowskiego, jest wspaniałą okazją nie tylko do zabawy, ale i do lepszego poznania życia patrona.

Festyn parafialny odbędzie sięw niedzielę 30 czerwca, bezpośrednio po uroczystej Mszy Św. o godz. 17 – ej, miejsce: parking przy kościele Św. Wilfrida (St Wilfrid’s), Boulevard. Imprezę uświetnią zaproszeni przez ks. Stanisława Gładysza goście z Polski: aktor Marek Cichucki z Łodzi oraz zespół OFDD z Torunia. Zaproszeni goście przyjadą do Hull po raz drugi.

Wśród przewidzianych atrakcji wymienić należy:
– pokaz mody fryzjerskiej dla najmłodszych – zabawa skierowana do dzieci poniżej 7 roku życia. Rodzice chcący zapisać swoją pociechę na pokaz, mogą to uczynić drogą telefoniczną (nr tel. 07732036558) bądź e-mailową (polskaparafiahull@gmail.com), proszeni są ponadto o przyjście na próbę, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.30, na plebani przy Cottingham Road
– spotkanie i możliwość rozmowy bądź zrobienia wspólnego zdjęcia z piłkarzami jedynej w Hull drużyny piłkarskiej „Dream Team Hull”
– sesja fotograficzna dla wszystkich zainteresowanych
– Mini Sunday Market dla pupili. Jeśli mają Państwo niepotrzebne zabawki bądź książki dla dzieci, prosimy o przyniesienie ich do polskiego kościoła czy na plebanię. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany do kasy parafialnej
– występy zespołu OFDD
– konkursy z nagrodami, w tym quiz o życiu św. Zygmunta Gorazdowskiego, patrona Polskiej Parafii w Hull
– dmuchany zamek
– tradycyjne polskie przysmaki – kiełbaski z grilla, pierogi, krokiety, ciasta, lody, gofry, smalec i ogórek
– występ Marka Cichuckiego w monodramacie „Belfer” (galeria zdjęć z występu aktora w Hull w 2011 roku tutaj)
i wiele innych!!

Serdecznie zapraszamy!
Do zobaczenia!!

(Jeśli wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w twojej dzielnicy, community centre bądź w szkole twojego dziecka, daj nam znać, a chętnie o tym napiszemy. Nasz adres: redakcja@hull.pl)