Bardzo wygodną opcją dla osób mieszkających w okolicach Hull i często wybieraną podczas wyprawy samochodowej do Polski, jest z pewnością skorzystanie z przeprawy promowej miejscowych linii P&O. Rejs trwający ponad 11 godzin pozwala na posilenie się, wyspanie i w efekcie całkowite wypoczęcie, a nasze zmagania z trasą i prowadzeniem samochodu rozpoczynają się tak naprawdę dopiero w porcie w Rotterdamie.

Powyższą opcję wybierają zazwyczaj rodziny z dziećmi, bo jest ona znacznie mniej męcząca niż trasa przez kanał La Manche, ale także przez wszystkie osoby ceniące sobie komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo podróży.

Przeprawa przez Dover, mimo że jest tańsza, wymaga sporego nadłożenia drogi, w dodatku bez możliwości dłuższego odpoczynku, co przekłada się na wyczerpującą i tym samym bardziej niebezpieczną podróż. Występujące dodatkowe utrudnienia związane z przebywaniem emigrantów w Calais i wiążące się z tym częste opóźnienia, powodują, że wiele osób rezygnuje obecnie z podróży tą trasą.

Stawiając zatem na wygodę oraz bezpieczeństwo i decydując się na przeprawę promową bezpośrednio do Rotterdamu, nie jesteśmy jednak skazani wyłącznie na promy z Hull. Mamy do wyboru jeszcze jedną alternatywną trasę.


Leżąca trochę ponad 200 mil na południe od Hull, portowa miejscowość Harwich oferuje rejsy do Rotterdamu eleganckimi promami Stena Line. Oferta tych szwedzkich linii wydaje się bardzo korzystną w porównaniu z lubiącymi często podnosić swe ceny liniami P&O. Ceny przeprawy do Rotterdamu różnią się często o setki funtów na jednym rejsie na korzyść Stena Line!

Poniższa grafika obrazuje oferty obu linii na przykładzie typowej czteroosobowej rodziny (2+2). Pomimo doliczenia kosztów paliwa widać znaczną różnicę w cenach. Wybierając linie Stena, można było zaoszczędzić prawie 200 funtów, co w przypadku podróży w obie strony daje już naprawdę sporą kwotę.


Obecnie ceny obu przewoźników są bardziej zbliżone, przy czym należy zauważyć, że Stena Line oferuje znacznie wyższy komfort podróżowania przy wciąż nieco niższych cenach. Spore różnice cenowe mogą pojawiać się natomiast w sezonie letnim lub w  okresie świąt, jak to miało miejsce w ostatnim czasie.

Najlepszym rozwiązaniem, jest z pewnością porównanie ofert i cen obu firm na dany, interesujący nas termin.  Warto, bo można naprawdę sporo zaoszczędzić!

OFERTY MOŻESZ PORÓWNAĆ TUTAJ:

>>> Oferta P&O <<<

>>> Oferta Stena Line <<<