Do 7 stycznia trwa wydarzenie inaugurujące rok 2017, w którym Hull jest Brytyjską Stolicą Kultury — Made in Hull.

Made in Hull to pokazy świetlne, które zachwycą każdego. Na budynkach w różnych miejscach miasta wyświetlane są kolorowe animacje, dzięki którym autorzy tego spektaklu w ciekawy sposób opowiadają o Hull.

Dzięki światłu każdy będzie mógł zobaczyć miasto z zupełnie innej strony. Takiej, której nie widać na codzień. Bo nie każdego wieczoru światło i muzyka powodują, że Hull staje się wyjątkowym miejscem.

Warto podkreślić, że w realizacji projektu wzięło udział wielu artystów — zarówno lokalnych, jak i tych o międzynarodowej sławie i znaczeniu. Wspólnymi siłami opowiadają oni o ostatnich 70 latach historii Hull. Mówią o chwilach trudnych, tragicznych, takich jak II wojna światowa. Ale pokazują też dobre momenty — takie, które chcielibyśmy zapamiętać na długo. Dziedzictwo Hull wysuwa się na pierwszy plan.

Poniżej przedstawiamy przykładowe iluminacje na budynkach Ferens Art Gallery, The Deep oraz The City Hall, które w ramach Made in Hull ozdabiają miasto od początku tego roku. I będą ozdabiać jeszcze do soboty.

https://youtu.be/S2Sw1F3cdJI

https://youtu.be/J0gSwWcge7o

https://youtu.be/aakhHCMMXfU

Warto podkreślić, że udział w wydarzeniu Made in Hull jest całkowicie darmowy. Nie obowiązują żadne wejściówki, nie trzeba dokonywać rezerwacji. Wystarczy wyjść wieczorem na miasto i przespacerować się szlakiem, którego trasę znaleźć można w tym miejscu. Warto spędzić w ten sposób choć godzinę. Ale Made in Hull to doskonały pomysł na cały wieczór, spędzony na przykład razem ze znajomymi, zakończony wizytą w jednym z lokalnych pubów.

O kolejnych wydarzeniach organizowanych w ramach Hull 2017 — UK City of Culture będziemy informować wkrótce. Po więcej informacji zapraszamy także na oficjalną stronę www.hull2017.co.uk.