Tani bilet lotniczy do Polski.Istnieją dziesiątki tanich linii lotniczych oferujących loty do setek miejsc na świecie. Znalezienie taniego lotu może być nawet decydującym czynnikiem, w jakie miejsce wybierzesz się na wakacje. Jednak po naliczeniu dodatkowych opłat i podatków, początkowa cena biletu może już nie być tak atrakcyjna. Poznaj metody na znalezienie tanich przelotów bez niepotrzebnych, dodatkowych opłat.

Sprawdź trasę podróży.

Być może już wiesz, gdzie chesz się wybrać, bądź po prostu szukasz najtańszego przelotu, aby określić cel podróży – tak czy inaczej sprawdzenie trasy lotu pomoże Ci zorientować się, które linie lotnicze oferują przeloty w wymagane miejsce na świecie.
Możesz dowiedzieć się, jakie miasta są obsługiwane przez wybranych przewoźników. Najłatwiej dokonać tego za pomocą witryn internetowych, takich jak www.whichbudget.com na trasach obejmujących czarterowe i tanie linie lotnicze. Inna strona: www.flycheapo.com ułatwia dostęp do tras 50 tanich linii lotniczych w całej Europie.

Po znalezieniu trasy podróży, należy sprawdzić odpowiednie linie lotnicze na stronach internetowych w poszukiwaniu promocji. Na przykład, tanie linie lotnicze, takie jak Easyjet i Ryanair często ogłaszają sprzedaż lotów, które są tańsze w wybranych terminach.
Inne linie lotnicze, takie jak British Airways oferują sposoby, jak znaleźć najtańsze bilety lotnicze online. W tym roku BA.com udostępniła wyszukiwarkę tanich lotów on-line.
Możesz pobrać najnowsze promocje logując się do biuletynów i zawiadomień o niskich cenach z tanich linii lotniczych, internetowych biur podróży, linii lotniczych i serwisów turystycznych. Informacje o tanich przelotach są przesyłane bezpośrednio do twojej skrzynki pocztowej. Dobrym newsletterem, który można zaprenumerować jest TravelZoo – jest to kompilacja 20 najlepszych promocji na tydzień, które są przesyłane za pomocą e-maili.

Porównaj ceny.

Kiedy już zdecydujesz się na trasę, skonsultuj się z internetowym biurem podróży w celu porównania taryf lotniczych. Znane strony internetowe takie jak, www.expedia.com, www.lastminute.com, www.ebookers.com i www.lowcosthols.com mogą oferować różne atrakcyjne promocje. Należy także odwiedzić porównywarki lotnicze, takie jak www.skyscanner.net czy www.travelsupermarket.com, ponieważ będą one porównać różne ceny biletów lotniczych i pomogą wybrać najtańszy przelot. Jednakże, nie kupuje się biletu za pomocą powyższych stron, tylko należy go zarezerwować bezpośrednio z linią lotniczą.

Tanie linie lotnicze zazwyczaj oferują bilety w promocyjnych cenach na początku sprzedaży, w późniejszym okresie cena ta przeważnie idzie w górę. Jednak linie czarterowe, takie jak Thomsonfly i First mogą oferować tańsze przeloty last minute, dlatego też, warto sprawdzić rownież ich strony internetowe.
Ryanair często jest wyjątkiem od reguły, a jego regularne specjalne oferty oznaczają wahania cen w górę i w dół.

Strzeżcie się ukrytych opłat.

Na pierwszy rzut oka, wiele tanich linii lotniczych oferuje przeloty, które są reklamowane jako free (za darmo) lub w bardzo niskiej cenie. Jednak, gdy naliczone są podatki i dodatkowe opłaty, może się okazać, że bilet kosztuje więcej niż się spodziewałeś. Lotniska i linie lotnicze posiadają różne opłaty, więc ważne jest, aby wziąć pod uwagę ostateczną cenę przed dokonaniem rezerwacji.

Podczas rezerwacji lotu, należy pamiętać, aby sprawdzić, czy na stronie internetowej linii lotniczych jest dodane ubezpieczenie turystyczne do rezerwacji. Na wielu stronach internetowych jest to standardową praktyką, więc jeśli masz doliczone ubezpieczenie, to zawsze możesz odznaczyć tę opcję. Jeśli nie masz ubezpieczenia, ale planujesz się zabezpieczyć, możesz również zrezygnować z opcji oferowanej przez przewoźnika i kupić ubezpieczenie przed podróżą u niezależnego ubezpieczyciela. 

Innym nieoczekiwanym wydatkiem jest opłata rezerwacji zwana booking fees. Koszt rezerwacji lotów za pomocą karty kredytowej gwałtownie wzrósł w ciągu ostatniego roku i wiele linii lotniczych obciąża swych klientów dodatkowo za zapłatę za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Opłaty wahają się w zależności od strony internetowej.

Należy się również zabezpieczyć w razie bankructwa linii lotniczej. Niestety, jeśli likwidacja przewoźnika zostanie ogłoszona przed rozpoczęciem Twojej podróży, możesz stracić całe wakacje. Jeśli upadłość nastąpiła w czasie, kiedy jesteś na wakacjach, możesz być pozostawiony samemu sobie w drodze powrotnej. Jeśli zarezerwowałeś bilet kartą kredytową (i kosztował on ponad £100), wtedy będziesz objęty ustawą o kredycie konsumenckim i powinieneś skontaktować się z dostawcą karty kredytowej. Jeżeli przelot został zakupiony za pomocą karty debetowej, powyższa opcja nie obowiązuje i możesz stracić całkowicie koszt biletu.

źródło: www.yourfinanceknowledge.co.uk