Ferie szkolne (half term) zaczynają się w najbliższy piątek, 23 października. Zadaniem rodziców będzie zapewnienie dzieciom rozrywki podczas dni wolnych od szkoły. Polecamy odwiedzić wystawę poświęconą twórczości znanego na całym świecie ilustratora, Nicka Sharratta, „Pirates, Pants and Wellyphants — The Illustrated World of Nick Sharratt”!
Wystawa, podczas której będzie można obejrzeć ilustracje wykonane przez słynnego autora, została otwarta 17 października. Goście mogą zobaczyć bohaterów takich bajek, jak The 100 Mile An Hour Dog autorstwa Jeremiego Stronga, The Story of Tracy Beaker, The Lottie Project i Little Darlings autorstwa Jacqueline Wilson czy niezwykle popularnej książki You Choose oraz Ketchup on your Cornflakes autorstwa samego Sharratta.
Wystawa przeniesie każdego — zarówno dzieci, jak i dorosłych — do kolorowego świata bajek, pełnego ciekawych mieszkańców.
Oprócz ilustracji i eksponatów związanych z bohaterami ilustracji Sharratta, ważną częścią wystawy „Pirates, Pants and Wellyphants — The Illustrated World of Nick Sharratt” będzie ta, która opowie o jego życiu. Zwiedzający dowiedzą się, dlaczego Nick Sharratt zdecydował się zostać ilustratorem i jak do tego doszło oraz co go inspiruje w jego pracy twórczej.
„Pirates, Pants and Wellyphants — The Illustrated World of Nick Sharratt” to wystawa objazdowa organziowana przez centrum by-21 Visual Arts Centre przy współpracy Doncaster Community Arts i grupy The Civic z Barnsley. W naszym mieście będzie można oglądać ją w Hull Maritime Museum do 10 stycznia przyszłego roku.
Nick Sharratt jest ilustratorem znanym na całym świecie. Ukończył projektowanie graficzne na uczelni St. Martin’s School of Art. Stworzył setki wizerunków bohaterów różnych bajek i opowiadań. Jego ilustracje, które oglądać można w sumie w ponad 200 książkach, doceniono na całym świecie ze względu na unikalny charakter i styl. Sharratt inspiruje się przede wszystkim dziełami popkultury z lat 60. ubiegłego stulecia (dorastał otoczony nimi w dzieciństwie i — jak twierdzi — wywarło to wpływ na jego rozwój artystyczny).