Powstanie tego ważnego węzła transportowego w Hull możliwe było dzięki udanej współpracy między urzędem miasta i spółkami kolejowymi operującymi w regionie. Teraz Paragon Railway Station jest jednym z ważniejszych hubów w tej części Wielkiej Brytanii. 

Modernizacja Hull Paragon Interchange kosztował 18 milionów funtów i trwała  trzy lata. Była jednak konieczna, jeśli miasto chciało się poszczycić inwestycją na taką skalę, z której korzystają obecnie nie tylko mieszkańcy Hull, ale i tysiące przyjezdnych i podróżujących, którzy przesiadają się w tym miejscu.

Władze miasta postawiły na nowoczesność — widać to już po samym wyglądzie dworca, który — jak założono podczas jego projektowania — miał odpowiadać popularnym w XXI wieku modernistycznym trendom designu. Mimo to, w celu podkreślenia kulturowego dziedzictwa miasta, postanowiono zachować wiktoriańskie elementy, które udało się wkomponować w nowoczesną bryłę Hull Paragon Interchange. Szklane sklepienie budynku dodaje mu niebywałej elegancji. Szkło zresztą pojawia się w wielu miejscach konstrukcji. Ma to za zadanie spowodować, że budynek będzie jasny i przestrzenny.

Warto podkreślić, że budynek dworca został nagrodzony i otrzymał Green Apple Award w kategorii Built Environment and Architectural Heritage.

Położenie Hull Paragon Interchange na mapie miasta jest bardzo korzystne — z dworca niedaleko jest do najważniejszych zabytków Hull, dlatego podróżujący, którzy zatrzymują się lub przesiadają w naszym mieście, często udają się na krótkie zwiedzanie. Oprócz tego podróżujący chętnie korzystają ze sklepów, marketu czynnego 24 godziny na dobę czy wreszcie kina, które znajdują się na dworcu lub w jego najbliższym otoczeniu. Niedaleko centrum przesiadkowego znajduje się również Princess Quay i Stare Miasto.

Władze miasta podkreślają na każdym kroku znaczenie Hull Paragon Interchange dla rozwoju Hull. Twierdzą, że dworzec jest jednym z powodów, dla których do miasta przyjeżdża z roku na rok coraz więcej gości z całej Wielkiej Brytanii. To z kolei cieszy przedsiębiorców, którzy już zacierają ręce na myśl tego, co wydarzy się w przyszłym roku, kiedy Hull oficjalnie zostanie Brytyjską Stolicą Kultury 2017. Nic dziwnego, że Hull znajduje się na liście 10 brytyjskich miast, w których jakość życia jest najwyższa.

Pociągi, autobusy miejskie i lokalne spotykają się w jednym miejscu. Przemieszczanie się po mieście i po regionie z pewnością nie byłoby tak łatwe, gdyby nie Hull Paragon Interchange.