zielone HullZałożenia obejmują stworzenie o więcej drzew i parków na kilometr kwadratowy niż ma jakiekolwiek inne miasto w kraju. Dodatkowo powstaną widoczne ułatwienia dla rowerzystów, jakich nie ma w pozostałych miastach. Działania te mają na celu budowanie renomy Hull jako obszaru energii odnawialnej, między innymi w związku z informacjami światowego giganta Siemens, który zdecydował się zbudować fabrykę turbin w Hull.
Mieszkańcy miasta uważają, że jest to odpowiedni moment na przekształcanie obrazu postrzegania Hull w kraju. Według Nicola Yates, dyrektor Hull City Council, Hull jest idealnym miejscem do stania się najbardziej zielonym miastem w Wielkiej Brytanii.
Dodatkowo, powyższe działania mogą również pomóc w sektorze biznesowym.

W planach jest przyciągnięcie do naszego regionu przedsiębiorstw energii odnawialnej, poprawa recyklingu oraz umocowanie paneli słonecznych w domach socjalnych.  Według Ben Ross, nie chodzi tylko o promowanie odnawialnych technologii, ale rownież stworzenie szerszego planu działania na przygotowanie się do przyszłości i poprawę jakości życia.
Hull City Council jest świadomy ogromu pracy, która musi być wykonana w celu przeciwdziałania zmianom klimatu, ale uważa się, że są to potencjalnie narodziny nowej ery względnego dobrobytu ekonomicznego dla miasta oraz pod względem zatrudnienia. Dzięki zielonym przemianom Hull, które stanie się bardziej ekologiczne i zrównoważone, miasto będzie bardziej pożądanym miejscem do życia. Zielona gospodarka stworzy wiele możliwości dla biznesu, nie tylko dla dużych firm takich jak Siemens, ale również w mniejszych przedsięwzięciach jak montaż ekologicznych technologii do domów.
Georgina McLeod powiedziała, ze region East Yorkshire ma obecnie tylko 3 procent pokrycia lasu, który jest niższy niż średnia Wielkiej Brytanii – 12 procent, a więc czeka nas wiele lat realizacji powyższego planu.