Rozpoczęła się już kolejna edycja festiwalu fotografii w Hull. Podczas imprezy trwającej do końca października organizatorzy chcą pokazać, w jaki sposób zdjęcia stają się nośnikiem emocji. Zapraszamy!

W ramach imprezy Hull International Photography Festival organizatorzy zapraszają do obejrzenia 16 wystaw i wzięcia udziału w 26 imprezach towarzyszących (w tym w warsztatach prowadzonych przez najlepszych fotografów i grafików w kraju). W sumie na uczestników festiwalu czekać będzie około 500 fotografii specjalnie wyselekcjonowanych przez organizatorów imprezy.

Dyrektor artystyczny festiwalu, Alan Raw, powiedział, że niezmiernie cieszy się z tego, iż udało się zaangażować tak wiele osób do udziału w imprezie.

Imprezy wchodzące w skład festiwalu będą odbywać się w Princes Quay, St Mary’s Church (Lowgate), Red Gallery przy Osborne Street, Central Library przy Albion Street oraz Kardomah94 przy Alfred Gelder Street.

Jak podkreślają organizatorzy, szczególnie ważna jest dla nich możliwość zorganizowania wystaw w Princess Quay – w ten sposób chcą wyjść ze sztuką do zwykłych ludzi i pokazać, że nie trzeba być ekspertem, by stać się odbiorcą fotografii.

Organizatorzy mówią również, że ważną częścią imprezy będą prelekcje i warsztaty przeznaczone dla ludzie w każdym wieku. Niezależnie od posiadanego doświadczenia związanego z fotografią czy cyfrową obróbką zdjęć, każdy znajdzie coś dla siebie, obiecuje Lou Duffy-Howard z Creative and Cultural Company, firmy odpowiadającej za organizację imprezy. „Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom uda nam się zachęcić choć kilka osób do podejmowania własnych prób związanych z fotografią”, dodaje.

Wśród tematów poruszanych podczas warsztatów fotograficznych znajdą się zagadnienia związane z fotografią portretową i nie tylko. Uczestnicy dowiedzą się na przykład, jak malować światłem, ustawiając w aparacie długi czas ekspozycji.

Hull International Photography Festival to impreza, którą udało się zorganizować w dużej mierze dzięki wytrwałej pracy wielu wolontariuszy oraz wsparciu finansowemu osób i firm prywatnych.

Festiwal potrwa do piątku 30 października. Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie internetowej Hull International Photography Festival.