Ceny ropy naftowej nieustannie spadają. Powoduje to, że koncerny obniżają również ceny paliw. Część ekspertów jest przekonana o tym, że już w te święta w wielu miejscach na Wyspach za litr paliwa zapłacimy mniej niż 1 funt!

Jeszcze trzy lata temu za paliwo w UK trzeba było zapłacić prawie 1,5 funta, w zależności od stacji  (średnio 1,42). Na początku 2015 roku ceny paliw w Wielkiej Brytanii zdecydowanie spadły i zaczęły oscylować wokół wartości 1,10 — 1,06 funta za litr. Tak mało za paliwo brytyjscy kierowcy nie płacili od wielu lat. Niewykluczone, że zapłacą jeszcze mniej i to już w ciągu najbliższych tygodni. Po raz ostatni za paliwo płaciliśmy tyle w 2009 roku, przypomina portal emito.net.

Z przypuszczeniami ekspertów prognozujących spadek cen paliw poniżej poziomu jednego funta zgadza się Simon Williams z organizacji RAC, która zrzesza brytyjskich kierowców. Jego zdaniem najniższe ceny paliw znajdziemy na stacjach należących do sieci dużych supermarketów. Wiadomo bowiem, że z reguły na takich stacjach ceny paliw są niższe o 0,03 do 0,05 funta od średniej dla Wielkiej Brytanii w danej chwili. Dlatego też na chwilę, w której niemal na każdej stacji będzie można nabyć litr paliwa za mniej niż jednego funta trzeba będzie poczekać nieco dłużej, zauważa Williams.

Tymczasem niektórzy kierowcy zauważają, że już jakiś czas temu na pojedynczych stacjach benzynowych (na przykład tych, które należą do sieci supermarketów ASDA) ceny za litr benzyny spadły do poziomu 99,7 p za litr. To z pewnością dobry znak. W dyskusji kierowców pojawia się jednak także aspekt związany z jakością paliwa sprzedawanego po najniższych cenach. Część z nich podkreśla, że warto ich zdaniem zapłacić nieco więcej i cieszyć się lepszymi osiągami pojazdu.

Pozostaje poczekać na moment, w którym także ceny paliwa lepszej jakości spadną do poziomu poniżej jednego funta za litr.