W Burstwick, wsi położonej niedaleko Hull, niezidentyfikowani sprawcy zniszczyli system wczesnego ostrzegania przed powodzią. Najprawdopodobniej rozebrali urządzenie na złom.
Głupota, która mogła kosztować życiaUrządzenia w Burstwich są połączone z innymi tego typu, a Enviroment Agency monitoruje dzięki nim stan wód w całej okolicy. Niefrasobliwi złodzieje zaatakowali w nocy z niedzieli na poniedziałek – władze podejrzewają, że chcieli sprzedać elementy na złom.

Mieszkaniec Burstwick Ron Smith mówi: „W ekstremalnych okolicznościach ten system może uratować czyjeś życie. Zdenerwowany to nie jest odpowiednie słowo. Nie wiem, kto w naszej społeczności mógł się posunąć do czegoś takiego. Prawie żal mi tych ludzi. Chociaż sam sprzęt jest kosztowny, to jako złom jest prawie bezwartościowy. Ci ludzie musieli wydać więcej na benzynę, żeby się tu dostać”.

Mieszkańcy od lat walczyli, by otrzymać lepszy system ochrony przed powodzią. Sprowadzono już sprzęt zastępczy, ale zniszczenia i tak będą kosztować Environment Agency £3.500.

Przedstawiciel EA informuje, że system od razu poinformował o usterce, dzięki czemu szybko można było wysłać ekipę naprawczą. Jednak to, że wandale zdecydowali się na działanie przy tak złej pogodzie jest wyjątkowo niepokojące.
Policja jak i EA proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje na ten temat.

Źródło: http://www.thisishullandeastriding.co.uk/Flooding-Metal-thieves-lives-risk-damaging/story-17454943-detail/story.html