Facebook bullying.Setkom rodzin zalecono trzymać się na baczności po fali sieciowych ataków w mieście.Policja wraz z nauczycielami z Hull twierdzą, że nawet dziesięciolatki używają komputerów i telefonów do stręczenia swoich kolegów i koleżanek. Jednym z ostatnich incydentów było założenie przez grupy uczniów fałszywego konta na facebook’u jedenastoletniej koleżance.

Policja aresztowała również dwie dziewczyny, które zaatakowały inną dziewczynę a następnie wysłały film “z akcji” do wielu innych uczniów tej samej szkoły.

Kolejnym przypadkiem był nastolatek,  który wysłał zdjęcia nagiej 13-letniej koleżanki do uczniów szkoły średniej.

Oficer Policji w Hull Sam Gregory powiedziała gazecie Mail, że skutki tych ataków były dewastujące dla ich ofiar: „Rozmawiałem z młodą dziewczyną w zeszłym tygodniu, która była celem ataków i powiedziała, że nie chce chodzić już do szkoły. Nie sądzę aby ludzie zdawali sobie sprawę z zagrożeń jakie wpływają z podobnych działań.”

Z telefonów komórkowych oraz facebook’a korzysta coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Regulamin facebook’a zabrania zakładania kont dzieciom poniżej 13-tu lat, jednak młodsze dzieci obchodzą go podając fałszywe dane przy rejestracji.

Rozwój technologii oraz internetu oprócz wielu udogodnień stwarza także wiele nowych zagrożeń. Wymaga to od rodziców większej ostrożności w udostępnianiu swoim dzieciom tych rozwiązań.