Drobni przestępcy zamiast do sądu będą mogli trafiać do patroli przemierzających w każdy weekend Stare Miasto. Dzięki temu, sądy staną się mniej zajęte, a osoby popełniające drobne wykroczenia – które nie miały wcześniej problemów z prawem – będą mogły na żywo poznać możliwe konsekwencje nadużywania narkotyków i alkoholu. Patrole w centrum miasta są organizowane przez Hull Street Angels Trinity. 
Drobni przestępcy będą patrolować ulice miasta
Honorowy dyrektor Tribune Trust, Paul Cheeseman, mówi, że patrole świetnie sobie radzą: „Wolontariusze już zmniejszyli obciążenie policji, służb medycznych, rady miejskiej i lokalnych przedsiębiorców sprawiając, że centrum miasta jest bardziej bezpieczne wieczorem. Ta nowa inicjatywa będzie wykorzystywać wolontariuszy, by dali nauczkę osobom, którzy po raz pierwszy zostali złapani na złym zachowaniu, w sposób oszczędzający czas policji” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Wolontariusze, którzy biorą udział w patrolach, są wyposażeni w radia bezpośrednio połączone z operatorami monitoringu i patrolują ulice w każdy piątek i sobotę między 22:00 a 2:00 w nocy. Rozmawiają z imprezowiczami, bramkarzami, sprzedawcami w sklepach monopolowych oraz przedstawicielami służb ratowniczych. W dużej mierze opiekują się tymi, którzy wypili zbyt dużo: rozdają butelkowaną wodę oraz upewniają się, że nietrzeźwi wrócili bezpiecznie do domu.

Karen Marshall, przewodnicząca Hull Street Angels Trinity, mówi: „Rozumiem ten projekt następująco: oferujemy ludziom, którzy nigdy wcześniej nie złamali prawa, możliwość uniknięcia odpowiedzialności karnej za coś, co zrobili w stanie nietrzeźwości. To znaczy, że mogą uniknąć doświadczenia, które mogłoby mieć negatywny wpływ na ich przyszłą karierę zawodową”. Marshall podkreśla, że inicjatywa będzie dobrowolnym wyborem i będą mogły skorzystać z niego wyłącznie te osoby, które nie miały wcześniej zatargów z prawem.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/