Specjaliści zajmujący się HR i rekrutacją potwierdzają: w regionie powstanie w tym roku wiele nowych miejsc pracy. To bardzo dobra wiadomość dla osób pozostających na bezrobociu.

Menadżer Gill Dillon z działu pracy Department of Work and Pensions w centrum Britannia House w Hull powiedziała, że rynek pracy w regionie zmienił się o 180 stopni w stosunku do sytuacji sprzed kilku lat. Zdaniem Dillon jest wiele powodów, by sądzić, że w tym roku będzie jeszcze lepiej niż dotychczas. Kobieta podkreśliła, że nowe miejsca pracy powstają zarówno w usługach jak i w przemyśle.

Bardzo dużą rolę w zmniejszaniu bezrobocia w regionie odgrywa obecnie firma Siemens, która od jakiegoś czasu prowadzi rekrutację do powstającej w Hull fabryki części do turbin wiatrowych. Ale Siemens to tylko jeden z przykładów pracodawców, którzy oferują pracę mieszkańcom Humberside.

Zgodnie z oficjalnymi danymi, w ostatnich latach gwałtownie spadła liczba osób pozostających na zasiłku dla bezrobotnych (różnica z roku na rok wyniosła aż 17%). Jednocześnie wzrosła liczba mieszkańców miasta, którym udało się znaleźć zatrudnienie. Jest to zresztą tendencja, którą specjaliści obserwują nie tylko w Hull, ale i w całym regionie.

Specjaliści z Job Centre w Hull podkreślają jednak, że pomimo poprawiającej się sytuacji na rynku pracy, nadal należy wkładać dużo wysiłku w pomaganie ludziom w znajdowaniu zatrudnienia. Wszyscy mają nadzieję, że będzie to o wiele prostsze niż w ostatnim czasie w związku z korzystnym klimatem ekonomicznym w Wielkiej Brytanii.

Job Centre zapewnia, że analitycy nadal próbują ustalić, co jest główną przyczyną bezrobocia w Hull, żeby móc precyzyjnie zwalczać ten problem. Z osobami, które nie mogą poradzić sobie ze znalezieniem zajęcia, pracują trenerzy personalni, których zadaniem jest wskazanie słabych stron kandydata i pomoc w znalezieniu mu pracy.

Pozostaje mieć nadzieję, że prognozy analityków się sprawdzą i bezrobocie w Hull i w regionie spadnie w bieżącym roku o kolejne kilka procent.