Wielkanoc nie musi upływać wyłącznie pod znakiem świątecznego obżarstwa i siedzenia przy suto zastawionym stole. Przygotowaliśmy listę 10 ciekawych rzeczy, które można robić w Hull w święta (i nie tylko).

Niektóre z atrakcji na naszej liście znajdują się w samym Hull, inne w pewnej odległości od miasta. Wszystkie zostały zaplanowane z myślą o rodzinach i osobach w różnym wieku.

1. FootGolf przy National Avenue, Hull – mini golf to już przeżytek, odkąd pojawił się golf w wersji maxi. Zadaniem zawodników jest trafienie ogromnymi piłeczkami golfowymi do wielkich dołków. Tak jak w klasycznej odsłonie tego sportu, wygrywa ten, kto umieści piłki w dołkach za pomocą najmniejszej liczby ruchów. Ceny są rozsądne, ale jest to rozrywka na świeżym powietrzu – bez dobrej pogody się nie obejdzie.

Adres: National Avenue, Hull, HU5 4JB, 01482 494948, strona internetowa: www.onestopgolf.co.uk

2. Xscape Castleford to propozycja dla tych, którzy do szczęścia potrzebują wysiłku fizycznego. Park z trampolinami, lasery i kursy golfa 4D są odpowiednie dla starszych dzieci, nastolatków i dorosłych. Dla mniejszych dzieci przygotowano specjalny plac zabaw.

W dni wolne od szkoły w Xscape Castleford organizowane są specjalne obozy dla dzieci (koszt to £50 za dzień i £225 za tydzień), w tej cenie wliczone są całodzienne atrakcje (od 8:30 do 17:30). Rankiem odbywają się zajęcia z narciarstwa lub snowboardu, następnie podawany jest lunch, a później kino, lasery, kręgle i/lub gra w golfa.

Adres: Colorado Way, Glasshoughton, Castleford, WF10 4TA, 0871 200 3221, strona internetowa: www.xscape.co.uk/yorkshire

3. Rockcity Climbing Centre przy Hawthorn Avenue, Hull – to jedno z najlepszych miejsc w całej Wielkiej Brytanii do nauki i uprawiania wspinaczki górskiej. W czasie świąt Wielkanocnych będą odbywać się tutaj kursy dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę za wspinaczką oraz tych, które pierwsze kroki we wspinaczce mają już za sobą. To nie tylko świetna zabawa, ale także sposób, by w bezpiecznym otoczeniu pokonać lęk przed wysokością. Jednorazowy kurs trwa trzy godziny i kosztuje £17,50 za osobę (w tym koszt sprzętu).

Adres: Hawthorn Avenue, Hull, HU3 5GL, 01482 223030, Strona internetowa: www.rockcity.co.uk

4.  Bridlington Birds of Prey & Animal Park to rozrywka dla tych, którzy lubią spacerować, odpowiednia dla osób w każdym wieku. W parku można podglądać ptaki, karmić szopy, a także dowiedzieć się więcej na temat zwyczajów zwierząt.

Adres: Carnaby Covert Lane, Bridlington,YO15 3QF, 01262673653, strona internetowa: www.bridlingtonanimalpark.co.uk

5. Bondville Model Village to miniaturowa wioska z ponad 200 budykami i własnym, jeżdżącym pociągiem. Idealne miejsce na rodzinny spacer – jeśli chcecie poczuć sie jak giganci.

Adres: Main Street, Sewerby, Bridlington, YO15 1ER, 01262 401736.

6. Atrakcje Wielkanocne w Sewerby Hall w Bridlington to już tradycja. W tym roku nie będzie inaczej: dzieci będą mogły udać się na poszukiwanie świątecznych jajek, a wszyscy są zapraszani na kiermasz rękodzieła i średniowieczne potyczki. Wszystkie te atrakcje odbywać się będą od soboty 28 marca do niedzieli 12 kwietnia. Ponadto, dzieciaki są zapraszane we wtorek 7 kwietnia między 13:30 a 14:30 na wielką przygodę z piratem z Sewerby.

Adres: Church Lane, Sewerby, Bridlington, YO15 1EA, 01262 673769, strona internetowa: www.sewerbyhall.co.uk

7. Frozen w Hornsea Freeport, czyli ulubiona mroźna księżniczka wraca do akcji. 4 kwietnia dzieciaki będą mogły spotkać lodowe princessy, zrobić sobie z nimi zdjęcia i wspólnie odśpiewać ulubione piosenki.

Adres: Rolston Road, Hornsea, HU18 1UT, 01964 534211, strona internetowa: www.hornseafreeport.com

8. Diggerland Castleford to jedno z zaledwie czterech takich miejsc w kraju. Można tutaj jeździć i obsługiwać pełnowymiarowe maszyny budowlane, a także przejechać się Sky Shuttle, która podnosi gości na 50 stóp w górę. Oprócz tego na miejscu znajdują się także gokarty, place zabaw i mini traktory, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Adres: Willowbridge Lane, Whitwood, West Yorkshire, WF10 5NW, 0871 22 77007, strona internetowa:  www.diggerland.com

9. National Coal Mining Museum w Wakefield. Jeżeli myślicie, że muzeum wydobycia węgla to nic ciekawego, to jesteście w błędzie. Teraz, w okresie świątecznym, codziennie odbywają się tutaj darmowe warsztaty (od 13:00 do 16:00), a najciekawsze wyroby mają szansę stać się częścią wystawy. Po skończonych warsztatach można zwiedzić muzeum i poznać warunki życia i pracy pod ziemią w dawnych czasach.

Adres: Caphouse Colliery, New Road, Overton, West Yorkshire, WF4 FRH, 01924 848806, strona internetowa: www.ncm.org.uk

10. Rodzinne rowerowanie w Dalby Forest to propozycja na słoneczny dzień. W Dalby Forest znajduje sie masa ciekawych ścieżek rowerowych o różnych stopniach zaawansowania – na wycieczkę dla całej rodziny polecamy trasę Elleburn o długości 2,5 mili.

Trasa rozpoczyna się w Dalby Courtyard, na zewnątrz Dalby Bike Barn, YO18 7LT, strona internetowa: www.forestry.gov.uk/dalbyforest