Szkoła podstawowa w Anglii, UK, Hull. Wagary. Rodzice i dziecko w UK. Kara za niechodzenie do szkoły.David Cameron próbuje połączyć otrzymywanie zasiłków z  zachowaniem dzieci, dlatego też rodzice, którzy pozwalają swoim dzieciom chodzić na wagary będą mieli obniżony zasiłek Child Benefit. Nowy projekt zaprezentowany przez Davida Camerona ma na celu powstrzymanie dzieci przed wagarowaniem. Kwota zasiłku może zostać obnizona, a nawet możemy stracić całe dofinansowanie na dziecko. Dodatkowo, polityk uważa że nauczyciele mogą interweniować fizycznie, kiedy dzieci wymagają dyscypliny, gdyż jest to jednym z niezbędnych sposobów na przywrócenie porządku w szkołach.

Zasiłek rodzinny wynosi £20.30 tygodniowo na najstarsze dziecko, £13.40 dla każdego kolejnego dziecka. Podatnicy płacący wyższą stawkę stracą zasiłek na dziecko w 2013 roku.

Obecnie szkoły mogą karać rodziców, których dzieci udają się na wagary, w postaci grzywny £50, która podwaja się do £100, jeśli płatność nie zostanie dokonana w ciągu 42 dni. Jeśli rodzice odmawiają uiszczenia grzywny, może ona zostać podniesiona do £2000 lub rodzice mogą być wysyłani do więzienia. Rzecznik Child Poverty Action Group skrytykował propozycję cięcia Child Benefit dla rodziców wagarowiczów. Według niego, obniżenie zasiłku rodzinnego z pewnością przyczyni się do pogorszenia zdrowia oraz wyników kształcenia i na dłuższą metę przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Spośród 8726 rodziców wagarowiczów uznanych za winnych w latach 2005 i 2009, tylko 55 zostało uwięzionych.

David Cameron zamierza również ukarać osoby bezrobotne, które nie wysyłają regularnie podań o pracę. Docelowo sankcje będą dotyczyły obniżenia zasiłku dla bezrobotnych. Kolejną zmianą będzie obowiazkowy podpis bezrobotnego co tydzień, a nie co dwa tygodnie, jak jest obecnie.