100 milionów chłopców i dziewczynek z ponad 130 krajów otrzymało paczki od chrześcijańskiej organizacji Samaritan`s Purpose w ramach akcji Christams Child, która odbywa się co roku od 1990r. W akcję zaangażowane są zarówno instytucje, jak i osoby prywatne.
Akcja Christmas Child - prezenty dla dzieci z Afryki i Europy Wschodniej
Mieszkańcy rozwiniętych państw mają możliwość wysyłania dzieciom z Afryki i Europy Wschodniej prezentów w pudełkach po butach – dzięki temu, każdy prezent jest inny i zawiera osobiście dobraną kompozycję, stworzoną przez kupującego. Dzięki temu dzieci, które często nie mają nic na własność lub mają niewiele, mogą poznać, jak to jest dostać własny prezent.

Peter Minoughan i Anne Wilkinson z East Yorkshire od pięciu lat angażują się w akcję „Shoebox Appeal”. W tym roku para postanowiła pobić rekord i sama stworzyć 150 paczek dla dzieci. Wśród pięknie zapakowanych prezentów przeważają zabawki, kredki i książki. Inni mieszkańcy Melton i Welton mają zrobić kolejne 100 paczek.

Peter powiedział: „To zdecydowanie będzie największa kolekcja pudełek po butach, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy. Sami we dwójkę uzupełniliśmy i następnie zapakowaliśmy 150 pudeł. Kiedy ludzie odpowiedzą na nasz apel, ogólna liczba prezentów może wzrosnąć do 250″ (cyt. za www.hulldailymail.co.uk). Mężczyzna dodaje, że kiedy siedzi się i pakuje te prezenty, człowiek po prostu nie może nie myśleć o tym, jak wyjątkowym doświadczeniem będzie to dla dzieci w Afryce. „Zazwyczaj, kiedy dzieci dostają prezent, są pod wielkim wrażeniem, a kiedy zaglądają do środka, oddają paczkę, ponieważ nie rozumieją, że to naprawdę dla nich”.

Para często jeździła do sklepów w poszukiwaniu promocji, żeby móc zrobić jak najwięcej paczek. Zanim przekazali je do Real Aid, zajmowały cały hall. Dyrektor wykonawczy Real Aid, Barbara Raine, powiedziała, że to rekord, jeżeli chodzi o datek od jednej pary. „Zazwyczaj taką liczbę paczek otrzymujemy od szkół” – powiedziała. Dodała też, że para bardzo wspomaga akcję już od kilku lat.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/
http://www.operationchristmaschild.org.uk/landing.asp