Jak każdego roku, tym razem również będzie można udać się na wystawę Platform Expos, która powraca do Hull już w ten weekend. W ubiegłym roku wydarzenie cieszyło się niezwykłą popularnością i przyciągnęło ponad pięć tysięcy odwiedzających. Czy tym razem będzie podobnie? Jedno jest pewne – jeśli 15. lub 16. listopada dysponujesz wolnym czasem, nie zapomnij zabrać swojego dziecka na Platform 2013. Z pewnością będziecie zachwyceni!
Edukacja poprzez zabawę - Platform 2013 już w ten weekend w Hull!
W tym roku w imprezie Platform wezmą udział najwybitniejsi specjaliści z największych i najbardziej liczących się firm i korporacji z dziedziny nowoczesnych technologii. Nie zabraknie pracowników Google’a, Game Republic, Sago, Fifa, KC, Neon, Minecraft, Konami, Call of Duty czy Dlala Studios, którzy poprowadzą niezwykle interesujące seminaria poświęcone różnorodnej tematyce związanej z grami komputerowymi i rozwojem przemysłu cyfrowego, wykorzystaniem najnowszych technologii w zakresie projektowania i tworzenia gier. Wystawcy zaprezentują najnowsze zdobycze techniki – w tym tablety multimedialne, konsole do gier, najnowsze telefony i nowoczesne komputery. Organizatorzy zaplanowali mnóstwo pokazów i demonstracji, podczas których każdy będzie mógł sprawdzić, jak działają najnowsze modele poszczególnych urządzeń. To gratka dla każdego miłośnika komputeryzacji!

Organizatorzy zadbali o to, by każdy z uczestników imprezy mógł wziąć aktywny udział w wydarzeniu – stąd pomysł na szeroką gamę warsztatów, które odbędą się w piątek, 15 listopada. Specjaliści pokażą podczas warsztatów, jaka przyszłość czeka popularny Photoshop, dzięki któremu każda gwiazda błyszczy na okładce magazynu. Wprowadzą również do szerokiej tematyki gier komputerowych, podpowiadając między innymi, jak wczuwać się w bohaterów gier czy w ogóle ich kreować. Eksperci pokażą również tajniki związane z coraz popularniejszą technologią wykorzystującą efekt 3D w grach i filmach. Dzięki warsztatom będziemy mogli przenieść się na chwilę w nieodległą (prawdopodobnie) przyszłość. Szczegółowy wykaz warsztatów, wraz z informacją o czasie i miejscu, w którym się odbędą, można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: http://platformexpos.com (zakładka: What’s on, a następnie: Workshops).

Bardzo ciekawym pomysłem na zaktywizowanie odwiedzających wydaje się być zaangażowanie ich w turniej gier komputerowych, który potrwa dwa dni. Kulminacją rozgrywek będzie oczywiście Wielkie Finał – ten zaplanowano na niedzielę. Gracze będą mogli sprawdzić się w kilku różnych grach.

Do szczególnie ciekawych elementów imprezy należeć będzie z pewnością tak zwana Sekcja Retro Gaming – w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu uczestnicy będą mogli przenieść się tym razem w przeszłość i zobaczyć, jak wyglądały konsole do gier czy komputery jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Z pewnością będzie to wspaniałe przeżycie dla każdego prawdziwego, zapalonego gracza komputerowego! To może być ostatnia okazja do przyjrzenia się oldschoolowym grom, które przecież niczym nie przypominają popularnych dzisiaj gier strategicznych itp.! Sekcja ta odbędzie się w Guildhall.

Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia Platform 2013 – mile widziane są przebrania za bohaterów z gier, cosplay. Jeśli jednak nie uda Ci się przygotować kostiumu samodzielnie, w domu, możesz zakupić go już na miejscu. Oferta sprzedawców będzie z pewnością bardzo szeroka! To doskonała okazja dla dzieci i dorosłych do odreagowania stresu i odsunięcia na drugi plan rutyny dnia codziennego, szczególnie teraz, jesienią.

Platform 2013 odbędzie się w godzinach od 10.00 do 17.00 w najbliższy piątek i sobotę w kilku miejscach w mieście: City Hall, Ferens Art Gallery, Guildhall, Studio School, Victoria Square oraz w Hull College Horncastle Building. Bilety wstępu kosztują 10 funtów. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie imprezy: http://platformexpos.com. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie wszystkich maniaków komputerów i gier – dzieci i dorosłych!

Źródło: http://platformexpos.com, http://www.visithullandeastyorkshire.com/