W okolicach naszego miasta można znaleźć wiele tras widokowych. Zachęcamy do spędzania wiosennego czasu na świeżym powietrzu. I dlatego przedstawiamy najładniejsze z nich — te, które koniecznie musisz zobaczyć!

Poniższa lista obejmuje tylko niektóre, wybrane trasy widokowe. Znajdują się tutaj jednak te, na które warto zwrócić szczególną uwagę, planując pieszą wędrówkę po okolicy.

Fish Trail — Hull — to ciekawy szlak trasą największych budynków w mieście. Początek przy Queen Victoria Square, koniec na starym mieście. Po drodze zwiedzamy najważniejsze zabytki miasta, w tym kościół pw. Świętej Trójcy (Holy Trinity Church). Na trasie Fish Trail — zgodnie z nazwą — znajdziemy płaskorzeźby ryb, począwszy od sardeli, a skończywszy na płaszczkach.

Water’s Edge — Barton upon Humber — szlak o długości dwóch i pół mili wiedzie po podmokłych okolicach Water’s Edge Visitor Centre. To trasa, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę, gdyż oferuje przepiękne widoki na estuarium Humber. Wielce prawdopodobne jest także, że podczas spaceru trasą Water’s Edge będziesz mógł obserwować żaglówki z lokalnego klubu żeglarskiego.

Beverley Westwood Bounds — Beverley —  szlak ma 4,5 mili długości i wiedzie okrężną trasą (początek i koniec przy parkingu samochodowym przy Newbald Road). Podczas spaceru podziwiać można przepiękne widoki na Beverley, w tym także na tamtejsze opactwo.

Brantingham Wold — Brantingham — z trasy, która ma dwie wersje: dwu- oraz ośmiomilową, rozciągają się przepiękne widoki na Vale of York. Początek przy parkingu samochodowym Brantingham Village Hall (kieruj się w stronę Spout Hill, a następnie Wauldby, Wolds Way i znów do Brantingham).

Yorkshire Wolds Way — Fridaythorpe — na wędrówkę wyrusz z miejscowości Fridaythorpe. Po drodze na tym siedmiomilowym szlaku zobaczysz wiele zapierających dech w piersiach widoków na Yorkshire Wolds. Dalej trasa biegnie przez doliny, w tym Bradenham Dale i Holm Dale. Koniec wędrówki w Fridaythorpe.

The Headland Way — Bridlington — to ostatni i jednocześnie najdłuższy szlak na naszej liście. Początek tej szesnastomilowej trasy wyznaczono przy Priory Church of St Mary w Bridlington. Szlak kieruje się w stronę Filey i biegnie wzdłuż wybrzeża. To propozycja zdecydowanie dla doświadczonych wędrowców!