Rzecznik sieci Vodafone poinformował, że mieszkańcy Beverley i okolic już wkrótce będą mogli cieszyć się zasięgiem sieci 4G, a dzięki temu lepszym i szybszym Internetem. 

Prace techniczne, które ruszą w tym tygodniu, zapewnią mieszkańcom Beverley dostęp do sieci 4G Vodafone. Rzecznik giganta komunikacyjnego powiedział, że dzięki sieci 4G łącze nie tylko będzie szybsze, ale także stabilniejsze. Co więcej, użytkownicy urządzeń mobilnych i nie tylko będą mogli korzystać z Internetu w większej liczbie miejsc niż dotychczas.

Na wprowadzeniu zasięgu 4G skorzystają wszyscy, również przedsiębiorcy – pracownicy firm będą mogli wykonywać powierzone im zadania efektywniej dzięki stałemu dostępowi do Internetu, mówił rzecznik.

Sieć Vodafone umożliwia dostęp do szybkiego internetu 4G w coraz większej liczbie miejsc na mapie Wielkiej Brytanii. Ostatnio są to już nie tylko duże aglomeracje miejskie (sieć 4G dostępna jest teraz w ponad 650 dużych miastach na Wyspach), lecz także obszary podmiejskie.

Objęcie Beverley zasięgiem sieci 4G jest częścią programu polepszenia sieci telekomunikacyjnych w Wielkiej Brytanii. Jego wartość szacowana jest w sumie na około 2 miliardy funtów.