Victorian Christmas, czyli Święta obchodzone w stylu wiktoriańskim, kiedy kobiety nosiły piękne suknie z gorsetami, a społeczeństwo najbardziej ceniło takie wartości jak dobre wychowanie, to wyjątkowa okazja, by spędzić razem czas.

Królowa Wiktoria i Książę Albert zapraszają wszystkich na zabawę już jutro, tj. 29 listopada w Museums Quarter, przy High Street i Scale Lane, między 10:00 a 16:00. Na miejsce będzie można dostać się zabytkowym autobusem, kursującym z dworca Hull Interchange od godz. 9:45.

W planach przewidziane są liczne atrakcje. Będzie lodowisko, przejażdżki konne i powozem, tradycyjna muzyka na żywo oraz uwielbiany targ Trinity Open Market, a dla dzieci – darmowe warsztaty. Podczas oficjalnego otwarcia będzie można oglądać także postaci z epoki wiktoriańskiej. Królowa i Książę liczą, że wszyscy mieszkańcy zaangażują się w świętowanie i przyniosą własnoręcznie wykonane dekoracje, które będzie można powiesić na drzewie Victorii i Alberta – jako że to właśnie Książę zapoczątkował tradycję ozdabiania drzewek bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii.

50 osób, które jako pierwsze pojawią się na Victorian Christmas, dostanie drobne upominki od Ebeneezera Scrooge`a. Na nagrody mogą liczyć także autorzy najlepszych wiktoriańskich przebrań – do wygrania dwa rodzinne bilety na przedstawienie „Alladyn”, które odbędzie się w sobotę 6 grudnia.

Wstęp na imprezę jest darmowy.

Źródło: http://www.visithullandeastyorkshire.com/