Przez następnych kilka, a może i kilkanaście tygodni przepustowość na najważniejszych arteriach miejskich w Hull, zostanie znacznie ograniczona. Z powodu planowanych robót drogowych, miasto może się dosłownie zakorkować.

Roboty drogowe w Hull

Trwające od czerwca roboty naprawcze podziemnych linii energetycznych na Chanterlands Avenue, najprawdopodobniej nie zostaną ukończone do końca miesiąca. W tym samym czasie rozpoczynają się roboty drogowe na innych, kluczowych arteriach miasta.

Dziś ruszył dziesięciotygodniowy plan odświeżania nawierzchni na Park Street.  W wyniku czego, przewidywane jest znaczne zagęszczenie ruchu na Spring Bank, Anlaby Road oraz Argyle Street.

Obraz zakorkowanego miasta pogorsza rozpoczynający się 24. września br. plan naprawy betonowych elementów mostu łączącego Hull z linią kolejową Beverley. Okres prac naprawczych ma potrwać minimum sześć tygodni. Wiadukt Country Road będzie całkowicie zamknięty dla ruchu drogowego na odcinku od Priory Road do Bricknell Avenue.

Radna, Helena Woods, komentuje lakonicznie, iż „bez względu na to kiedy rozpoczną się roboty drogowe, zawsze będą w nieodpowiednim czasie”. Dodając, że wczesne oznakowanie dróg pozwoli kierowcom przystosować się do przejściowych utrudnień i znaleźć alternatywne połączenia.

Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk