Sportowcy i amatorzy z okolic Hull szykują się już do wzięcia udziału w tegorocznym wyścigu: East Hull 20 Road Race. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 17 marca, jednak już wiadomo, że w tym roku weźmie w nim udział kilkaset osób!
Setki uczestników wezmą udział w tegorocznym East Hull 20 Race!
Wyścig na dystansie 20 mil odbywa się na trasie z początkiem przy siedzibie głównej East Hull Harriers and Athletics Club (EHH). Uczestnicy będą biec po szlaku wokół miasta, zahaczą także o kilka okolicznych miejscowości, jak Swine, Benningholme, Arnold czy Long Riston. Trasa jest szybka i równa, prowadzi przez płaskie, urokliwe tereny, obejmując spokojne, mało ruchliwe drogi w okolicy Hull, jak określili ją Brian i Pauline Jennison, organizatorzy imprezy. Tak wytyczona trasa dodaje charakteru wyścigowi. Brian, który jest członkiem EHH, powiedział, że wyścig jest bardzo popularnym wydarzeniem i co roku przyciąga mnóstwo uczestników z różnych klubów sportowych. W tym roku, jak podkreślił organizator, w East Hull 20 Race udział wezmą sportowcy z całego kraju. Warto zwrócić uwagę, że uczestnicy traktują często to wydarzenie jako trening lub rozgrzewkę przed Virgin London Marathon, który ma miejsce w kwietniu. Szczególnie, że trasa biegu w Hull jest sprzyjająca i dobrze zaplanowana, nie prowadzi przez żadne wzniesienia ani trudny teren.

Organizatorzy cieszą się, że sportowcy mogą przygotować się dzięki ich wydarzeniu do maratonu w Londynie. Brian Jennison podkreślił, że fakt, iż wyścig z Hull ma dystans właśnie 20 mil i jest pokonywany w dość szybkim tempie przez uczestników, powoduje, że bieg ten idealnie wpasowuje się w schemat proponowanych ćwiczeń i treningów przygotowujących do londyńskiego wydarzenia w kwietniu.

East Hull 20 Race jest największym wydarzeniem organizowanym przez klub. Wystarczy powiedzieć, że w ubiegłym roku udział wzięło w nim 502 osoby! W tym roku, organizatorzy otrzymali już około 250 zgłoszeń udziału.

Rodzina Jennisonów bierze udział nie tylko w organizowaniu wydarzenia, lecz także w samym wyścigu. Syn Briana i Pauline, Alan, przygotowywał się w ubiegłym roku w ten sposób do maratonu w Manchester. Mężczyzna powiedział, że rok temu był nieco do tyłu z planem treningów, więc bardzo ucieszył się na maraton z Hull, który niezwykle pomógł mu w poprawieniu formy. W tym roku weźmie udział między innymi ze względu na planowany udział w kwietniowym biegu w Londynie i ma nadzieję na zupełnie podobny efekt. Alan podkreśla, że marzec jest idealnym czasem na treningi i zachęca do udziału w East Hull 20 Race chociażby ze względu na piękną trasę biegu. Poza tym, taki wyścig jest doskonałą odskocznią dla wszystkich, nie tylko dla zawodowców.

Do wzięcia udziału w wyścigu można zapisywać się aż do soboty 16 marca, jednak organizatorzy sugerują, że lepiej wcześniej zarezerwować sobie miejsce, by potem uniknąć ewentualnych rozczarowań. Udział w biegu kosztuje od 18 do 20 funtów. Więcej informacji na stronie www.easthullharriers.com.

Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk