Ponad pół miliona podpisów zebrała organizacja Koalicja dla Małżeństwa (C4M) pod petycją przeciwko planom rządu w sprawie rozszerzenia praw małżeństw homoseksualnych – pisze goniec.com.

Małżeństwa gejowskie.Sprzeciw wobec planów rządu, który zamierza nadać związkom osób tej samej płci praw małżeństw w tradycyjnym rozumieniu, wyrażali wielokrotnie przedstawiciele Kościoła Anglikańskiego. Takie samo stanowisko wyrażali także hierarchowie Kościoła Katolickiego na Wyspach, z kardynałem O’Brienem na czele.

Organizacja pod nazwą Coalition For Marriage, wspierana przez anglikanów, jeszcze w lutym rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją skierowaną do rządu. Przedstawiciele C4M poinformowali we wtorek, że dotąd udało im się zebrać 550 tys. podpisów. Akcja nie kończy się jednak na tym. Organizatorzy mają zamiar zebrać 1 milion podpisów.

Podstawowy argument anglikanów przeciw planom gabinetu Camerona, przytaczany także przez C4M, opiera się na tym, że władza polityczna nie posiada mandatu do zmiany definicji instytucji podstawowej dla życia społecznego, jaką jest małżeństwo rozumiane jako związek mężczyzny i kobiety.

Organizacja Koalicja dla Małżeństwa nad zbiera podpisy online pod adresem: http://c4m.org.uk.

źródło: goniec.com