Już jesienią tego roku KC ma przestać być jedyną firmą dostarczającą mieszkańcom Hull superszybki Internet. Pure Broadband również ma ambicję, by zapewnić łącze najwyższej jakości.

Pure niedawno podpisało z CityFibre kontrakt opiewający na pół miliona funtów, w ramach którego firma położy światłowody pomiędzy masztami zapewniającymi Internet bezprzewodowy. Dzięki temu prędkość ściągania znacznie się zwiększy, Internet będzie też bardziej niezawodny. Być może będzie nawet szybszy niż usługa oferowana przez KC.

Joe Tandey, dyrektor operacyjny Pure, mówi: „Coraz więcej mieszkańców i przedstawicieli biznesu szuka alternatywy dla obecnego operatora w Hull. Będziemy mogli zaproponować nawet lepsze połączenie szerokopasmowe naszym klientom, a także przyciągnąć nowych” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Obecnie Pure oferuje jedynie Internet bezprzewodowy. Położenie nowoczesnych kabli między najważniejszymi antenami zdecydowanie zwiększy prędkość Internetu. Nowi klienci zapłacą za szybszy Internet w nielimitowanym pakiecie tylko o £1 więcej miesięcznie, ceny dla dotychczasowych klientów nie ulegną zmianie. Właściciele firmy mają nadzieję, że prędkość wzrośnie do 40 – 50 megabitów na sekundę. To mniej więcej tyle samo co najwolniejszy pakiet Lightstream udostępniony przez KC – ale o £13,50 miesięcznie tańszy.

Dyrektor Tandey uważa, że szybszy Internet w dobrej cenie będzie najlepszą opcją dla firm. Ma nadzieję także, że w przyszłości firmie uda się osiągnąć szybkość 1 gigabita na sekundę – czyli cztery razy szybszego łącza niż oferowane przez KC. Żeby jednak stało się to możliwe, trzeba będzie całkowicie pozbyć się elementów bezprzewodowych dostarczając Internet do firm. Tandey zaznacza, że byłaby to usługa premium, za którą należałoby odpowiednio zapłacić.