Boulevard Academy, szkoła średnia dla młodzieży z Hull, to nowa placówka, która została uroczyście otwarta w tym tygodniu. Pierwsi siódmoklasiści dostali laptopy i – co ważniejsze – szansę na edukację nie oderwaną od rzeczywistości.
Inauguracja roku szkolnego w nowej Boulevard Academy
Ideą szkoły jest przygotowanie uczniów do życia w prawdziwym świecie, takim, jakim kreują go firmy, a nie opisuje dawna literatura. Stąd, nie zaniedbując oczywiście klasycznej edukacji, placówka chce współpracować z lokalnymi biznesmenami. Dyrektor szkoły, Andy Grace, zwraca uwagę jak ważne jest pokazanie młodym ludziom, że ich edukacja jest środkiem do spełnienia marzeń. „Przygotowaliśmy program nauczania w porozumieniu ze społecznością biznesową, tak żeby młodzież mogła zastanowić się, jakie są jej marzenia i potem podjąć taką pracę, by te marzenia zrealizować. Według nas bardzo istotne jest, żeby uczniowie mieli aspirację i musimy ich w tym wspierać i pokazywać, po co jest cała ta ciężka praca i wysiłek. Chcemy mieć pewność, że dzieci posiadają marzenia, do których dążą, a kiedy w szkole pojawiają się trudności, myślenie o nich dodaje im siły i motywacji. (cyt. za thisishullandeastriding.co.uk).

W lepszej edukacji mają pomóc też mniejsze klasy. Obecnie do jednej uczęszcza 20 uczniów, w przyszłości w największych będzie maksymalnie 25 dzieci. Co więcej, wszystkie lekcje, poza wyjątkami jak przedmioty ścisłe czy drama, będą odbywać się w jednej sali. „Klasy należą do uczniów, nie do nauczycieli” – mówi Grace i podkreśla, że w ten sposób dzieci nie marnują czasu na zmienianie sal. Czasu, który można efektywnie wykorzystać na naukę. Dyrektor zauważa też, że często zasady w szkołach dopasowane są do nauczycieli, nie do uczniów.

Boulevard Academy ma docelowo stać się szkołą dla 600 uczniów. Co mówią o niej ci, którzy jako pierwsi będą uczyć się w jej murach?

Nishan Singh: „Zdobędziemy nowych przyjaciół, nowych nauczycieli i nowy początek. Tu wszystko jest nowe dla wszystkich. To nasza szkoła”.

Ben West: „Naprawdę cieszę się z małych klas, ponieważ nie chcę, żeby do jednej uczęszczało zbyt wiele osób. Nikt nigdy nie był w tej szkole poza nauczycielami i nami. Wszystko jest świeże, nowe. Mają tutaj całkiem nowy sprzęt, który jest dość dobry, i myślę, że to będzie naprawdę dobra szkoła”.

Lillie-Mae Preston: „Nie mogę się doczekać, aż nawiążę nowe przyjaźnie i poznam całą szkołę. Chcę dobrze tutaj spędzać czas i otrzymać dobrą edukację. Większość moich najlepszych przyjaciół tutaj idzie i ja też przyszłam, ponieważ nie chciałam się z nimi rozstawać.”

Myomie Carter: „Nie mogę się doczekać tego nowego początku, zawiązywania nowych przyjaźni i poznania nauczycieli. Najbardziej nie mogę się doczekać lekcji przedmiotów ścisłych – to moje ulubione”.

Najmłodsi uczniowie będą pracować na laptopach, natomiast uczniowie klasy 8 i starsi dostaną tablety.

Źródło: http://www.thisishullandeastriding.co.uk