W jednym z rankingów, opracowanym przez UK Quality of Life Index, Hull zajęło drugie miejsce… od końca. Ranking ma za zadanie uszeregować miasta w UK pod względem tego, jak dobrze żyje się ich mieszkańcom. Nie zgadzamy się jednak z jego wynikami i tak niską pozycją Hull! Oto, dlaczego!

W rankingu UK Quality of Life Index uwzględniono między innymi poziom zatrudnienia, średnie przychody gospodarstw domowych, wyniki egzaminów pisanych przez uczniów lokalnych szkół, a nawet liczbę godzin słonecznych w ciągu roku.

Hull z pewnością zasługuje na wyższą pozycję. W mieście dzieje się bowiem tyle ciekawych rzeczy, że nie sposób streścić je w kilku słowach. Przedstawiamy cztery, które są naszym zdaniem najważniejsze i najciekawsze:

  1. Fabryka Siemensa — już wkrótce pełną parą działać będzie fabryka, dzięki której Wielka Brytania stanie się państwem o wiele bardziej zielonym i przyjaznym środowisku. Co więcej, w fabryce turbin wiatrowych Siemensa powstanie ponad tysiąc miejsc pracy! I gdzie tu miejsce na bezrobocie?!
  2. Nowy hotel sieci Hilton — już wkrótce miasto cieszyć się będzie nowym przybytkiem. To ekskluzywny hotel znanej sieci Hilton, w którym znajdzie się w sumie 167 pokoi. Pracę w hotelu znajdzie około 200 osób. Pierwsi goście przenocują w Hiltonie w 2017 roku.
  3. Młode talenty — to prawda, że Alex Youden ma dopiero 19 lat. Ale to nie przeszkodziło mu zebrać ponad 30 tysięcy funtów dzięki stronie crowdfundingowej Kickstarter i zbudować w domu drukarkę 3D, która potrafi tworzyć cuda. Youden planuje teraz wyprodukować więcej drukarek, a następnie sprzedawać je w Internecie. Czy uda mu się technologiczna rewolucja, która obejmie swoim zasięgiem nie tylko Wyspy, ale i całą Europę? A może nawet cały świat?
  4. Nowe oblicze miasta — w związku z przyznaniem Hull tytułu Brytyjskiego Miasta Kultury 2017, wybrane obiekty w mieście, w tym Ferens Art Gallery i New Theatre, przejdą renowację. Zakończenie remontów planowane jest na drugą połowę 2016 roku. Trzymamy kciuki za powodzenie prac i już nie możemy się doczekać ich końca!
    Władze przeznaczyły też 25 milionów funtów na wyremontowanie najważniejszych punktów w centrum miasta. Już wkrótce w Hull pojawią się dekoracyjne fontanny, nowe oświetlenie uliczne i wiele innych.

Z rankingiem UK Quality of Life Index nie zgadza się też wielu mieszkańców Hull, którzy twierdzą, że w mieście żyje się bardzo dobrze. Potwierdzają to gwiazdy sportu i telewizji, związane w jakiś sposób z Hull.

Będący legendą klubu Hull FC Johnny Whiteley powiedział, że w ciągu swojego życia bardzo wiele podróżował po świecie. Za każdym razem jednak nie mógł doczekać się powrotu do Hull. Jego zdaniem miasto jest wspaniałym miejscem do życia.

Z opinią znanego sportowca zgadza się biznesmen Malcolm Scott, który dostrzega, jak bardzo miasto rozwinęło się ekonomicznie w ciągu ostatnich lat.

A Wy jak sądzicie? Czy Hull rzeczywiście zasługuje na miano jednego z najgorszych miast w Wielkiej Brytanii?