hull.plW niedzielę 27 czerwca 2010 roku odbędzie się tzw. Humber Half Maraton & Fun Run. Pół maraton składa się z pojedyńczego okrążenia biegnącego poprzez Hessle i Barton upon Humber oraz Humber Bridge w dwie strony.

Wydarzenie to, świętujące swą 11 rocznicę, jest uznawane za jeden z najlepiej zorganizowanych i wymagających biegów w północnej Anglii. Dodatkowym aututem jest internetowe zgłaszanie się do biegu wraz z natychmiastowym potwierdzeniem uczestnictwa. Bieg jest organizowany w celu wsparcia organizacji charytatywnych. Tegorocznymi wybranymi organizacjami są When You Wish Upon a Star,  Dove House Hospice oraz Cash For Kids.

Bieg rozpoczyna się o godzinie 10:30 i jest poprzedzony Run Fun o godzinie 9:30.
Cena udziału w biegu to 20 funtów, a w przypadku Fun Run: 5 funtów.

Mapa biegu.

hull.pl
W ubiegłym roku zebrano ponad 37000 funtów dla wybranych organizacji charytatywnych. Organizatorzy zakładają, że kolejne 40000 funtów zostało zebranych na cele innych organizacji.

Do roku 1998 Humber Bridge był najdłuższym wiszącym mostem na świecie z pojedyńczym przęsłem, które ma długość 1410 metrów. Przebywając na moście mamy zagwarantowany wspaniały widok na rzekę, Yorkshire oraz Lincolnshire Wolds. Humber Bridge jest nadal najdłuższym mostem, który można pokonać pieszo lub na rowerze.

Więcej informacji dotyczących biegu, dane kontaktowe oraz rezerwacja miejsc. 

hull.pl

Źródło: http://humber.orovia.com/home.aspx
Fot. http://humber.orovia.com/home.aspx
www.thisishull.co.uk