Wynajem domu w Hull.Koszty mieszkania w wynajętych domach i apartamentach w Wielkiej Brytanii będą rosły nie tylko w ciągu następnych kilku miesięcy, ale również i lat – donosi portal goniec.com. Już teraz średnie czynsze na Wyspach wzrosły o ok. 27 procent od 2009 roku.

O analizę rynku nieruchomości pod wynajem pokusiła się jedna z większych brytyjskich agencji Knight Frank. Jej specjaliści oceniają, że obecne ceny mieszkań i domów pod wynajem zaczynają powoli zbliżać się do poziomu, na którym zastała je pierwsza fala kryzysu gospodarczego w 2009 roku. Przewidują oni również okres w miarę stabilnego wzrostu cen najmu, który ma potrwać przez najbliższe kilka lat. Według ich przewidywań ceny te wzrosną o około 4 proc. w 2012, aby następnie odnotować ten sam wzrost w ciągu kolejnych 4 lat.

Dalsze analizy rynku wskazują, że najwięcej skorzystają na tej tendencji właściciele dużych domów, posiadłości oraz nieruchomości biznesowych. Gdy chodzi o segment małych mieszkań, eksperci wciąż wskazują na dość poważne braki takich nieruchomości na rynku. Zwiększony popyt na tego typu mieszkania Wielka Brytania zawdzięcza m.in. liczbie mieszkających tu obcokrajowców.

Specjaliści szacują, że ten czynnik w połączeniu z dalszym wzrostem cen najmu może skłonić najemców do szukania swego lokum w większych i współdzielonych nieruchomościach.

źródło: goniec.com