Już za kilka dni zaczyna się wiosenna przerwa szkolna — tzw. half-term. Sprawdź, dokąd zabrać swoją pociechę w Hull i w okolicy, by nie nudziła się w domu!

Zapewnienie dziecku rozrywki w czasie wolnym od zajęć szkolnych to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Dlatego przedstawiamy kilka propozycji: jak spędzić nadchodzący half-term? Wolne zaczyna się tym razem 30 maja i trwa do 3 czerwca.

1. Jeśli twoje dziecko jest typem sportowca i lubi pływać, możesz zaprowadzić je na zajęcia z pływania. Darmowe kursy o różnych godzinach w dniach 30 maja — 3 czerwca oferują baseny Ennerdale Leisure Centre, East Hull Pools, Albert Avenue Pool oraz Beverley Road Baths.

2. W tym roku half-term pokrywa się z Dniem Dziecka, czyli z 1 czerwca. Z tej okazji na terenie Costello Playing Fields będzie można wziąć udział w marszu na orientację oraz zagrać w tenisa. Impreza o charakterze rodzinnym potrwa od 10.00 do południa.

3. Także w parku East Park w piątek 3 czerwca odbędzie się impreza przeznaczona dla najmłodszych. Między 11.00 a 14.00 dzieci będą mogły posłuchać bajek (za organizację odpowiada wydział Library Services).

4. Tego samego dnia (również w East Park) będzie można wziąć udział w wycieczce tematycznej poświęconej zwierzętom. Konieczne jest jednak wcześniejsze nabycie biletu — można go otrzymać za darmo w Hull Culture and Leisure Gazebo — altana stanie przy Animal Education Centre. W każdej z trzech zaplanowanych na ten dzień wycieczek może wziąć udział maksymalnie 20 osób. Start o 11.00, 12.30 oraz 13.30.

Radny Terry Geraghty skomentował ofertę rozrywkową miasta na zbliżający się half-term: „Wszystkie przygotowane przez nas atrakcje przeznaczone są dla całych rodzin. Mamy nadzieję, że wszyscy będą się świetnie bawić na świeżym powietrzu, w jednym z miejskich parków. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na konieczność zachęcania dzieci do aktywności fizycznej. Chcemy także pokazać, jak ciekawie można spędzać czas w mieście”.