Pacjenci sprawiający kłopoty personelowi medycznemu szpitali w Hull i East Yorkshire będą wydalani z placówek. Policja podjęła ostatnio współpracę ze służbami zajmującymi się ochroną szpitali w mieście, by zidentyfikować pacjentów zachowujących się niezgodnie z regulaminem, a także by zminimalizować zagrożenia wynikające z ich obecności w placówkach.
Specjaliści będą obserwować zachowanie pacjentów, by móc ocenić, którzy z nich nie mogą przebywać w szpitalach. Akcja dotyczyć będzie wszystkich szpitali położonych na terenie działania policji Humberside, obejmie także Castle Hill Hospital w Cottingham, Bridlington oraz District Hospital and Goole Hospital. Russel Moore, komisarz Policji Humberside zajmujący się przypadkami zachowań aspołecznych powiedział dobitnie: „Szpitale są dla chorych ludzi, nie dla idiotów” (za: thisishullandeastriding.co.uk). Dodał, że praca obsługi placówek medycznych jest bardzo ciężkim zadaniem i bez awanturników przeszkadzających w wypełnianiu obowiązków.
Policja nazywa szczególnie uciążliwych pacjentów Asbo – od angielskiego Antisocial Behaviour Order. Jednym z takich ludzi, którym w tej chwili zajęły się już służby, jest 53-letnia Dawn Powdrell, która (prawdopodobnie szukając uwagi) wykonała 999 telefonów na pogotowie ratunkowe udając, że choruje i potrzebuje pomocy! Po przebadaniu pacjentki okazało się, że nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Słysząc to Powdrell zaczęła zachowywać się skandalicznie wobec personelu medycznego. Policja dokładnie zajęła się sprawą 53-latki, bo, jak przyznał komisarz Moore, bardzo utrudniała pracę lekarzy. Szybkie i skuteczne działanie możliwe było w zasadzie tylko dzięki ścisłej współpracy szpitala z miejscową policją. Moore dodał, że Dawn Powdrell jest jednym z najgorszych przypadków zadręczania kogoś zbędnymi telefonami, z jakimi spotkał się w ciągu wielu lat swojej pracy. Pacjentka otrzymała status Asbo na okres dwóch lat, co powoduje, że w ciągu tego czasu nie będzie ona przyjęta do żadnego szpitala w okolicy (chyba, że jej stan będzie zagrażał zdrowiu lub życiu). Status Asbo daje także informację personelowi medycznemu, który będzie pracował z pacjentką o tym, że jej zachowanie często jest niewłaściwe. Pozwoli to zadbać o komfort i bezpieczeństwo nie tylko pracowników, ale też pozostałych chorych.
Należy podkreślić, że w 2012 roku w HRI (Hull Royal Infirmary) miało miejsce aż 125 przestępstw, z czego 24 to przypadki ataków! Te dane, zebrane przez ochronę placówki spowodowały, że konieczne było podjęcie ścisłej współpracy z Policją. Rzecznik Zarządu Hull and East Yorkshire Hospitals powiedział, że pracownicy placówek czują zdecydowaną ulgę i widzą poprawę sytuacji. Dodał, że celem akcji jest jednak nie tylko poprawienie warunków pracy, ale także stworzenie przyjaznego dla wszystkich pacjentów szpitali środowiska, które nierzadko wpływa na stan ich zdrowia. Rzecznik powiedział także, że w placówkach podejmowane są również inne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa.
Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk