Czerwiec będzie w tym roku wyjątkowo ciekawy pod względem ilości plenerowych imprez dla Polaków. W Doncaster na Lakeside odbędzie się jedna z nich – w dniach 1.06 – 2.06 (sobota i niedziela) organizatorzy zapraszają na wielki, otwarty piknik. Warto wspomnieć, że zaprezentują się podczas niego wielkie gwiazdy polskiej muzyki!
Pierwszy Polski Festiwal Muzyczny w Doncaster
Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 11.00. Otworzy je Kevin Aiston – najsłynniejszy Brytyjczyk mieszkający w Polsce. Przedstawione zostaną następnie szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu imprezy oraz szczegóły na temat występu gwiazdy wieczoru – Urszuli wraz z zespołem. Imprezę rozpoczną pokazy umiejętności lokalnych DJ’ów. O godzinie 12.10 na scenie pojawi się bardzo ważna dla wydarzenia osoba – magik Ziutini. Jego pokazy sztuczek magicznych będą trwały do godziny 13.00, jednak Ziutini nie zniknie potem w magiczny sposób – będzie umilał czas wszystkim gościom pomiędzy występami poszczególnych artystów (około 20 – 30 minut). O godzinie 13.00 na scenę wejdzie Chris Paul, który zaśpiewa i zagra na gitarze solowej. Następnie odbędzie się trwający pół godziny pokaz karate.

Od godziny 14.00 zaczną się koncerty. Wśród zespołów i wokalistów, które wystąpią, znajdą się (w kolejności pojawiania się na scenie): Hitomi, The Kavaliers, YaRa ShOp, Kisiah & The Kings, Pure Pearl Jam, Bang Bang Romeo, Laurel Canyons, The Ratells, The Connection oraz – wspomniana już wcześniej – Urszula wraz z zespołem. Gwiazda wieczoru wejdzie na scenę o godzinie 21.20. Jej koncert potrwa do 23.00. Potem jednak zabawa się nie kończy – dla najbardziej wytrwałych uczestników organizatorzy zaplanowali pokaz laserów przy muzyce DJ’a Krone. Organizatorzy nie podali, o której godzinie skończy się impreza. Czyżby to znaczyło zabawę do rana?

Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych uczestnikach Festiwalu – z myślą o nich zaplanowano pokazy pojazdów różnych służb ratowniczych: pogotowia ratunkowego, Policji oraz Straży Pożarnej. Zostanie ponadto przygotowany plac zabaw, w którym nie zabraknie dmuchanych zamków czy karuzeli. Dzieci będą mogły także przejść charakteryzację, malując swoją twarz na dowolnie wybrany sposób. Poza tym organizatorzy przewidzieli turniej gry w piłkarzyki oraz pokazy umiejętności barmańskich. Podane zostanie pyszne polskie jedzenie: bigos, karkówka z grilla, kiełbasa z grilla, ziemniaki z boczkiem wędzonym, gołąbki oraz tradycyjna polska grochówka, a dla dzieci – wata cukrowa.

W niedzielę zabawa rozpocznie się nieco później, bo o godzinie 14.00. Również na samym początku podany zostanie szczegółowy harmonogram dnia, przedstawiony scenariusz wydarzenia oraz gwiazda wieczoru – tym razem będzie nią zespół Top One. Podobnie jak w sobotę – w trakcie przerw między występami zespołów – gości zabawiać będzie Ziutini. Na scenie pojawi się między innymi grupa Hip Hop (pokaz tańca), grupa taekwondo, grupa Sawana Dance. Zaśpiewa Krzysztof Procek Śląskie Szlagiery oraz wspomniana gwiazda wieczoru – Top One (o godzinie 18.00).

Uwaga – organizatorzy proszą o zarezerwowanie sobie przez Internet (http://www.seetickets.com/tour/polish-festival-doncaster) darmowych biletów wstępu. Więcej informacji na stronie organizatorów: http://www.eefestival.co.uk/.

Zapraszamy serdecznie na pierwszy Polski Festiwal Muzyczny!