Nowy most dla pieszych, dzięki któremu bez przeszkód będzie można przekroczyć drogę A63 na wysokości Hull Marina ma być gotowy jeszcze przed obchodami Hull City of Culture 2017. Chociaż radni są pełni optymizmu, pojawiają się obawy, że budowa nie zostanie ukończona na czas.

Kładka dla pieszych połączy Princess Quay w centrum Hull z nabrzeżem i ma być główną częścią prac związanych z remontem Castle Street, na który to cel Highways Agency postanowiło przeznaczyć 150 milionów funtów. To ważne, by most powstał przed rokiem 2017, kiedy to Hull stanie się Miastem Kultury (City of Culture 2017), ponieważ to właśnie na nabrzeżu mają odbywać się liczne wydarzenia na niespotykaną dotąd skalę.

Obawy związane z tym, że kładka nie zostanie zbudowana na czas, pojawiły się, gdy Highway Agency poinformowało o opóźnieniach związanych z pracami przy Castle Street. Jednak radny Martin Mancey jest pełen optymizmu, bowiem otrzymał zapewnienia, że most powstanie zgodnie z harmonogramem. Powiedział, że Sekretarz Transportu Patrick McLoughlin: „dał zapewnienia, że robi wszystko, co w jego mocy, by most powstał do końca 2016 roku. Dodatkowo zapewnił, że jego drzwi są zawsze otwarte i że można przyjść w razie kolejnych wątpliwości”.

Highway Agency jeszcze nie zatwierdziła wyglądu nowego obiektu – wiadomo, że będzie to jeden z sześciu projektów prezentowanych na początku ubiegłego roku.