Przy Zjednoczeniu Polskim w Wielkiej Brytanii powstał już Komitet Pomocy Powodzianom. Jego celem jest zbiórka na rzecz najbardziej potrzebujących, którzy ucierpieli na skutek tegorocznej powodzi. Akcja pomocy dla powodzian na Wyspach nie odbywa się pierwszy raz. 13 lat temu udało się tu zebrać olbrzymią kwotę – 800 tysięcy funtów! Wszystkie pieniądze zostały przekazane na rzecz poszkodowanych przez powódź. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że i tym razem uda się zebrać pokaźną kwotę.

hull.pl

Podczas pamiętnej powodzi w 1997 prowadzona przez nas akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Komitet przelał wówczas na rzecz ofiar powodzi prawie 800 tysięcy funtów. Wierzymy, że w obliczu tragedii, jaka dotknęła wielu naszych rodaków, ponownie okażemy solidarność i bez względu na przynależność, przekonania – współpracą wszystkich środowisk pomożemy poszkodowanym w Polsce – powiedziała Helena Miziniak, prezes Zjednoczenia Polskiego.

Wszelkie datki można przysyłać na następujący numer konta:

Federation of Poles in Great Britain
Allied Irish Bank (GB) 22916084
SORT CODE: 23-83-94  
Z dopiskiem: „powódź”

Pieniądze można również przesyłać do nas czekiem na adres:

Zjednoczenie Polskie ( Komitet Pomocy Powodzianom)
240 King Street, Hammersmith, W6 0RF, London, United Kingdom,
W tym wypadku prosimy o załączenie osobnej informacji: POMOC POWODZIANOM.

Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie Zjednoczenia Polskiego lub pod następującym numerem telefonu +44 (0) 208 741 16 06.