hull.plCzwórka polskich policjantów przyjechała do Harrogate w północnej części hrabstwa Yorkshire. Razem ze swoimi brytyjskimi kolegami po fachu pracują nad poprawieniem bezpieczeństwa na europejskich drogach pisze goniec.com.
 
Wizyta Polaków w Anglii to część ogólnoeuropejskiej kampanii, której celem jest zmniejszenie statystyk dotyczących liczby ofiar śmiertelnych wypadków samochodowych.
 
Polscy policjanci: Joanna Skrent, Kamil Wnukowski, Grzegorz Mudant i Dariusz Stepczyński przyjechali do Harrogate w ramach projektu TISPOL „Lifesaver”.
 
Polsko-brytyjskie spotkanie polegało głównie na wymianie doświadczeń między jego uczestnikami. Obie strony mają nadzieję, że dzięki nowym pomysłom uda im się skutecznie zredukować śmiertelne statystyki.
 
Polacy wzięli też udział w patrolu Harrogate Road Policing Group i mieli okazję zobaczyć, jak brytyjscy policjanci radzą sobie z kolizjami drogowymi. Przyglądali się też rozwiązaniom technicznym, które Wielka Brytania wykorzystuje do pomiaru szybkości pojazdów.
 
Dla Polaków nowością były też urządzenia, które czytają numery rejestracyjne. Podczas wizyty w jednostce kontrolnej mieli okazję obserwować, jak policja zdalnie obserwuje brytyjskie drogi.

 

źródło: goniec.com