Wystawa ‘Is This Planet Earth?’ w Ferens Art Gallery

Arkadiusz Lorenc | 29.04.2019 | Festiwale


Galeria sztuki Ferens Art Gallery zaprasza na wyjątkową wystawę o nazwie Is This Planet Earth?, która pozwoli odkryć prawdziwe i wyjątkowe piękno naszej planety. Na wystawie pojawią się prace przedstawiające niezwykłe okazy zwierząt i roślin, oszałamiające krajobrazy, pełne kolorów i tętniące pięknem przyrody. Wystawa pokaże surrealistyczny urok odległych zakątków Ziemi, który zachwyci odwiedzających, ale jednocześnie będzie przekazywała bardzo ważną i smutną wiadomość, ukazując skalę zniszczeń, jakich ludzkość dokonuje każdego dnia.

Podczas wystawy będzie można oglądać różnorodne prace wykonane przez wielu artystów, będące wyrazem podziwu dla wizjonerskich twórców filmowych, którym udało się uchwycić piękno naszej planety, a w szczególności dla  J.G. Ballard, Johna Wyndhama oraz Douglasa Trumbulla.

Na ekspozycji pojawią się spektakularne rzeźby wykonane przez Salvatore’a Arnacio, Halinę Domińską i Alfie’go Stronga, obrazy spod pędzla Dana Haysa i Katherie Reekie oraz instalacja dźwiękowa zaprojektowana przez Jasona Singh’a. Odwiedzający będą mogli zobaczyć również performance na żywo w wykonaniu Patricka Coyle’a oraz fascynujące filmy przygotowane przez Helen Sear i Sean’a Vicary’ego.

Wystawa powstała pod kuratelą Angeli Kingston.

Odwiedź Ferens Art Gallery pomiędzy 4 maja a 28 czerwca i daj się zachwycić pięknej naszej planety.

Wstęp na wystawę jest darmowy.

Więcej informacji na temat wydarzenia jest dostępnych na stronie internetowej muzeum, pod numerem telefonu: 01482 300 300 oraz pod adresem e-mail: museums@hcandl.co.uk.

ilość wszystkich wyświetleń: 661, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń