Wystawa HULL SPIRIT – Kultowe miejsca i słynni ludzie

Małgorzata Miszczuk | 06.09.2018


Hull Spirit to przedsięwzięcie przygotowane przez mieszkańców Hull, dla mieszkańców Hull o mieszkańcach i miejscach w Hull.

Przez ostatnie miesiące ci, którzy dołączyli do projektu stworzyli prawie 50 instalacji (w przeróżnych technikach i z pomocą przeróżnych materiałów) prace przedstawiające miejsca i znanych ludzi z Hull w znacznie pomniejszonym rozmiarze. Zobaczyć będzie można muzeum, park, drużyny sportowe, poeci, artyści, zespół muzyczny, Guilhall, dead bod, Bee Lady, Bog Lil, niebiescy ludzie, Deep, Hull Fair, most, naukowiec, przewodnik i wielu innych!

Autorzy to uczniowie czterech szkół, Hessle Road Network, pracownicy sklepu z pamiątkami, grupa Open Doors Women’s Craft Group, Hull FC, Hull KR, Hull NHS CCG, wolontariusze miasta kultury, prezenter lokalnej rozgłośni radiowej oraz wielu innych utalentowanych mieszkańców Hull i okolic.

Oprócz tego zobaczyć będzie można wystawę zdjęć portretowych uwieczniających autorów i dowiedzieć się jak powstały poszczególne prace pokazywane w ramach Hull Spirit. Inicjatywa wspierana przez Back to Ours, Creative People and Places and Arts Council.

Wystawa czynna od 11 września godz.17 do 30 września, w godzinach otwarcia Hull Minster.

#WeMadeThis to inicjatywa, którą rozpoczęła Miranda van Rossum dekorując drzewa w okolicy, w której mieszka. Pomysł bardzo szybko nabrał rozmachu oraz przyciągnął wielu ludzi i już w grudniu 2017 w różnych miescach Hull  udekorowanych zostało prawie 30 drzew, które stworzyły świąteczny szlak. W kolejnej edycji, która odbyła się wiosną 2018, udział wzięła również Polska Sobotnia Szkoła im. Ireny Sendlerowej. Uczniowe przedstawili polskie tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi.

#WeMadeThis to projekt dla wszystkich, do którego dołączyć można w każdej chwili by  wziąć udział w kolejnej edycji.

Więcej informacji:
www.wemadethishull.wordpress.com
Facebook/Twitter/Instagram: @wemadethishull
Chcesz wziąć udział w kolejnych projektach? Odezwij się!

ilość wszystkich wyświetleń: 604, dzisiaj: 2

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń