WOW Festival Hull! Sprawdź, co warto zobaczyć

Marta Jabłońska | 10.03.2017 | Festiwale


Już dzisiaj rozpoczyna się Women of the World Festival. Będzie się sporo działo! Sprawdź, których imprez w ramach festiwalu z pewnością nie warto przegapić.

Odbywający się w ten weekend WOW Festival to bardzo ważne wydarzenie, bo jego celem jest nie tylko dostarczenie mieszkańcom i gościom Hull doskonałej rozrywki, ale także zwrócenie uwagi na kobiety — ich prawa, sytuację na rynku pracy, przemoc wobec nich, itd. Dlatego obok burleski czy pokazów filmowych, organizatorzy zaplanowali także wykłady i pogadanki na temat równości płci i praw kobiet. Prowadzący przedstawią między innymi historie kobiet, które odniosły sukces w tym, jak piszą organizatorzy, „męskim świecie”. A wśród nich Barbara Buttrick z Cottingham, która w latach 50. ubiegłego stulecia została mistrzynią świata w damskim boksie. Teraz Buttrick opowie o tym, jak doszła na sam szczyt swojej kariery. Spotkanie z mistrzynią świata zaplanowano na sobotę (16.00, Hull City Hall).

W niedzielę, również w Hull City Hall, odbędzie się uroczysty pokaz filmu „Viceroy’s House”. Film wyreżyserowała Gurinder Chadha, która pojawi się podczas pokazu. Akcja filmu dzieje się w 1947 roku w Indiach. Oczami lorda Mountbattena, zwierzchnika monarchii w Indiach, ukazany jest koniec epoki kolonialnej. Bardzo ciekawa propozycja filmowa! Pokaz odbędzie się o 18.00.

W sobotę o godzinie 12.00 w Ferens Studio odbędzie się natomiast koncert ku czci Ethel Leginskiej, znanej niegdyś kompozytorki i pianistki urodzonej w Hull. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną między innymi oryginalne nagrania utworów wykonywanych przez Leginską.

A wszyscy, którzy zechcą się wyszaleć, zaproszeni są na imprezę klubową do znanego lokalu Hull Cheese. Podczas imprezy posłuchać będzie można kompozycji muzycznych znanych kobiet — DJ. Zapowiada się niezapomniana impreza! Niestety, w zabawie będą mogły wziąć udział tylko osoby w wieku powyżej 18 lat. Początek o 21.00, koniec około 1.00.

 

 

ilość wszystkich wyświetleń: 1932, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń