Weź udział w projekcie „Sprzątanie plaży”

Marta Jabłońska | 07.09.2016 | Festiwale


The Deep, oceanarium w Hull, poszukuje wolontariuszy chętnych do wzięcia udziału w sprzątaniu plaży Hessle Foreshore. Akcja prowadzona jest w ramach ogólnokrajowego programu „Sprzątanie plaży”, zainicjowanego przez stowarzyszenie Marina Conservation Society. MCS to organizacja charytatywna działająca na rzecz ochrony mórz, wybrzeży i nadmorskiej fauny i flory.

Po raz drugi w tym roku pracownicy The Deep, a także wolontariusze, udadzą się na plażę pod mostem Humber Bridge, by zebrać tam śmieci pozostawione przez nieroztropne osoby. Organizatorzy chcą uczulić, że pozostawione śmieci nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również stanowią zagrożenie dla żyjących tam roślin i zwierząt.

W zeszłym roku udało się zebrać ponad 30 kg śmieci i 9 kg szkła, nie wspominając o zakopanej w piasku oponie! Organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie entuzjastycznych wolontariuszy, którzy z chęcią wezmą udział w projekcie.

Sprzątanie plaży odbędzie się w sobotę 17 września. Wielkie przedsięwzięcie wymaga wielu rąk do pracy. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w szeregi wolontariuszy. W tym celu można się zapisać drogą mailową: scienceclub@thedeep.co.uk. Dzieci poniżej 16 r. ż. powinny znajdować się pod opieką osoby dorosłej. Każdy wolontariusz w nagrodę otrzyma paczkę z łakociami.

ilość wszystkich wyświetleń: 1458, dzisiaj: 1

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń