Weekend Weteranów 2018 w East Park

Arkadiusz Lorenc | 10.07.2018 | Festiwale


Weekend Weteranów to idealna okazja dla całej rodziny do poszerzenia swojej wiedzy na temat historii Europy i Wielkiej Brytanii. Tegoroczna edycja wydarzenia to już 13 okazja do spotkania zasłużonych weteranów wojennych i poznania z pierwszej ręki faktów na temat roli wojska w przeszłości i obecnie.

Ideą wydarzenia jest szerzenie wiedzy na temat wojska i historii w sposób dostępny dla osób w każdym wieku – także dla najmłodszych. Weekend Weteranów to jednak nie tylko nauka, a przede wszystkim dobra zabawa na świeżym powietrzu i miły sposób na spędzenie dnia. W East Park obecni będą weterani służący podczas II wojny światowej, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z tego trudnego okresu. Pojawią się również żołnierze i żołnierki, którzy obecnie służą swojej ojczyźnie w armii, żeby opowiedzieć o doświadczeniach związanych z ich codzienną pracą i misjami.

Wszystkie atrakcje będą się odbywały w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 17:00.

Organizatorzy przewidzieli liczne pokazy i warsztaty edukacyjne, jak na przykład możliwość obejrzenia z bliska prawdziwych myśliwców Spitfire, Messerchmitt czy Hurricane, które walczyły w czasie II wojny światowej. Zostanie również zorganizowana wystawa broni z okresu I wojny światowej, odtworzenie bitew z okresu II wojny światowej oraz możliwość obejrzenia angielskich, niemieckich i amerykańskich obozów wojennych. Głównym punktem programu będzie występ drużyny spadochronowej Silver Stars, która wyląduje w parku.

Weekend Weteranów będzie świetną okazją do nauczenia dzieci kilku rzeczy na temat historii kraju, w którym obecnie mieszkają. Organizatorzy zadbali o przygotowanie kącika dla najmłodszych oraz prawdziwego występu scenicznego rodem z lat 40., któremu towarzyszyć będzie duży zespół.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie darmowy, jednak dobrowolne donacje na rzecz fundacji będą mile widziane.

W parku będzie dostępny parking dla samochodów w cenie £1

Więcej informacji na temat wydarzenia jest dostępnych pod numerem telefonu: 01482 300300.

ilość wszystkich wyświetleń: 226, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń